Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

LIUDVIKA DALIUTA DOMARKIENĖ (1944-2014) PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2014 m. birželio 05, Ketvirtadienis, 10:34
Birželio  vėjo palytėtu ir saulės nušviestu keliu į Amžinybę šių metų birželio 3 dieną išėjo  ilgametė pedagogė, Mažeikių švietimo centro įkūrėja, direktorė, aktyvi visuomenės veikėja, tris kadencijas buvusi Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nare, Liudvika Daliuta Domarkienė. Nenumaldoma gėla plevena širdyse, tačiau ką nors pakeisti ne mūsų jėgoms – tai Aukščiausiojo valia, kuriai turime paklusti.
 
Daliutos gyvenimo kelias prasidėjo 1944 - aisiais metais kovo 24 dieną Židikuose, Mažeikių rajone.  1962 m. baigė Klaipėdos mokyklą – internatą ir tais pačiais metais įstojo į Vilniaus Valstybinį pedagoginį institutą, pasirinkusi fizikos – chemijos specialybę. Trečiame kurse jauna studentė pradėjo dirbti bendrosios katedros laborante, o vėliau dirbo asistentės pareigose. Jau studijuodama mergina dalyvavo studentų mokslinės draugijos veikloje ir buvo fizikos fakulteto mokslinės veiklos pirmininke. 1967 m. baigė studijas bei buvo apdovanota Švietimo Ministro „Pagyrimo raštu“ už gerą mokymąsi ir aktyvų dalyvavimą veikloje. 
 
 
Ištekėjusi ir susilaukusi pirmagimės dukros Daliutos, 1970 m. grįžo į gimtąjį rajoną – Mažeikius ir tais pačiais metais įgyvendino savo svajonę - dirbti pedagoginį darbą. Daugiau kaip 25 metus Daliuta atidavė savo pirmajai darbovietei - Mažeikių 2- ajai vidurinei mokyklai. Būdama be galo darbšti bei reikli sau, ir mokiniams, ji, kaip puiki savo dalyko žinovė, visas jėgas atidavė ne tik mokydama fizikos ir chemijos, bet ir puoselėdama bendražmogiškąsias vertybes bei ir skatindama ugdytinius dalyvauti įvairiuose konkursuose, olimpiadose. Su meile mokytoją bei auklėtoją prisimena buvę mokiniai ir auklėtiniai. Ypatingas ryšys ją siejo su užaugintais ir į gyvenimą išleistais 1978 – ųjų metų (7 – osios laidos) auklėtiniais. 
 
Dirbdama fizikos ir chemijos mokytoja už ilgametį pedagoginį ir metodinį darbą buvo apdovanota Švietimo Ministro padėkos raštu. 1999 m. Mažeikių „Gabijos“ gimnazijoje jai suteikta fizikos ir astronomijos mokytojo eksperto kvalifikacinė kategorija. 
 
Liudvika Daliuta Domarkienė aktyviai dalyvavo rajono švietimo veikloje. 1995- 1999 m. bei 2007-2011 m. buvo Mažeikių tarybos narė, švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė. Nuo 1996 m. Liudvika Daliuta Domarkienė buvo paskirta į Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos ugdymo reikalams pareigas.  Tais pačiais metais ji viena iš pirmųjų respublikoje įsteigė Mažeikių švietimo centrą. Nuo 1996 m. iki 2007 m. dirbo direktore, vėliau – metodininke. 
 
2000 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto andragogikos studijas ir įgijo edukologijos magistro laipsnį. 
 
Daliutos vardas buvo, yra ir bus  žinomas tarp respublikos švietimo centrų darbuotojų. Kaip ir rajoninėje veikloje, taip pat aktyviai dalyvavo ir respublikinėje. 
2003 m. dirbo darbo grupėje, kuriant ŠMM tobulinant respublikos švietimo centrų įsivertinimo/ vertinimo metodologiją ir metodiką. 
2004-2009 m. dirbo ESF projektų administravimo grupės vertintoja, ŠMM strateginio plano vertintoja, konsultante, Švietimo konsultante – institucijų veiklos eksperte, Besimokančių mokyklų tinklų konsultante, vertintoja, institucijų veiklos išorinio vertinimo eksperte.   
 
Daliuta ir Juozas (vyras) nuolat didžiavosi užauginę ir į gyvenimą išleidę tris aukštąjį išsilavinimą įgijusius vaikus: Daliutą, Juozą ir Nomedą. Švietimas, mokslas jai buvo gyvenimo prioritetai, kuriems ji paskyrė visą savo gyvenimą. 
 
Ne vienas galėjome pasisemti iš Daliutos energijos, optimizmo ir stiprybės: ji visada veržėsi į didelius darbus ir aktyvią veiklą, kai buvo sunku, nesiguodė, nesiskundė, nedejavo, mokėjo santūriai išgyventi kasdienybės įtampą. Visada pasiruošusi patarti, padėti, ji buvo neabejinga kitų nelaimėms, sugebėdavo įkvėpti vilties ir pasitikėjimo.
 
Laikas nenuneš į užmarštį šio Žmogaus atminimo. Juk liko gerumo Tiltas, jungiantis Ją mylėjusius žmones. Nuoširdžiai užjaučiame velionės vyrą, dukras, sūnų bei kitus artimuosius ir liūdime kartu su jais.

Atsisveikinti su velione galima birželio 4 d. Kretingos laidojimo namuose "Rimtis, adresu: Darbėnų pl., Patvariai, Kretingos rajonas.
Birželio 5 d. 11.00 val. Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.
Amžino poilsio Liudvika Daliuta Domarkienė atguls Kartenos kapinėse.

Mažeikių švietimo centro kolektyvas
 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
Christy Walton  - Loan offer   |2020-01-05 19:18:19
Ser du etter et gjeldskonsolideringslån, usikrede lån, forretningslån,
pantelån, billån, studielån, personlige lån, risikokapital, osv.! Jeg er en
privat långiver, jeg gir lån til selskaper og enkeltpersoner med en lav og
fornuftig rente på 2%. E-post til: christywalton355@gmail.com
CREDITFUNDNG   |2019-01-19 13:31:39
Dapatkan investasi cepat dan sangat murah di Amerika Serikat dalam waktu 48 jam;
Alamat permintaan pinjaman Anda: creditfunding@india.com
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla