Vestuves verta nukelti ar ne?

Nuo gruodžio 16 d., trečiadienio, sugriežtinus karantino sąlygas ir apribojus paslaugų teikimą, registruoti santuokas nėra draudžiama, tačiau būsimieji sutuoktiniai raginami nukelti santuokos registravimo ceremoniją į vėlesnę datą.

Jeigu nusprendžiama santuokos registravimo datos nekeisti, ceremonija organizuojama laikantis iki šiol galiojusių taisyklių:

  • Santuokos ceremonijoje dalyvauja ne daugiau 5 asmenų (neskaitant civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų) – jaunieji, du liudytojai ir fotografas.
  • Visi ceremonijos dalyviai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, atvykę į ceremoniją dezinfekuoti rankas, patalpas palikti iškart po santuokos įregistravimo.

Dėl asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimo būtina atkreipti dėmesį:

  • Kai būsimieji sutuoktiniai gyvena Mažeikių rajono savivaldybėje, o liudytojai kitoje savivaldybėje, rekomenduojama būsimiesiems sutuoktiniams apsvarstyti galimybę pasirinkti liudytojus iš savo savivaldybės.
  • Kai sutuoktiniai ir (ar) liudytojai gyvena ne Mažeikių rajono savivaldybėje, Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius gali šiems asmenims išduoti pažymą, patvirtinančią santuokos registravimo datą, laiką ir vietą.
  • Svarbu – net ir turint tokią pažymą, punkte budintys pareigūnai turi teisę nuspręsti, jog išvažiavimas iš savo savivaldybės į kitą savivaldybę nėra būtinas.