Mažeikių muziejuje pristatyta knyga apie garsius mažeikiškius

 

Liepos 27 d., pirmadienį, Mažeikių muziejuje vyko knygos „Kas jūs, Povilai?!“ pristatymas. Publicistiniame leidinyje pasakojama apie Mažeikių krašte 1919-1957 m. laikotarpiu gyvenusį ir dirbusį vyriausiąjį gydytoją-epidemiologą, teismo ekspertą Povilą Tautvaišą, jo sūnų, garsų tarpukario Lietuvos ir išeivijos šachmatininką, Povilą Tautvaišą bei jiems artimus žmones. Knygoje gausu prisiminimų, archyvinės medžiagos, įvairių dokumentų kopijų, nuotraukų.

 

Leidinio autorius, muziejininkas Algimantas Muturas apie gydytoją P. Tautvaišą jau senokai užrašinėjo mažeikiškių prisiminimus, kuriuos ketino perduoti į muziejaus archyvą. Tačiau pažintis su Kanadoje gyvenančio šachmatininko P. Tautvaišo žmona Monika ir vis didėjantis informacijos srautas iš žmonių, pažinojusių šią šeimą, paskatino rašyti knygą.

 

Pasak A. Muturo, ši knyga – tai pirmas leidinys apie ryškų ir mūsų regionui daug nusipelniusį žmogų – gydytoją, teismo ekspertą, epidemiologą, sovietinės valdžios tremtinį P. Tautvaišą. Jo, kaip patalogoanatomo, patirtis ir žinios padėjo Mažeikių chirurgams, pulmonologams, ginekologams diagnozuoti sudėtingas ligas.

 

Knygos pristatyme dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Norkus, mažeikiškiai, prisimenantys Tautvaišų šeimą, šachmatų klubo nariai. Į renginį iš Kanados atvyko ir M. Tautvaišienė, kuri pasidalijo prisiminimais apie vyrą, uošvį bei savo gimtąjį Rekečių kaimą Viekšnių seniūnijoje.

 

www.infomazeikiai.lt