Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Viekšnių gimnazija dalyvavo „Tyrinėjančių mokyklų“ programoje PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. gegužės 24, Penktadienis, 10:34

Viekšnių gimnazija informuoja, kad 2012-2013 mokslo metais dalyvavo „Kūrybinių partnerysčių“  projekto„Tyrinėjančių mokyklų“ programoje.
„Kūrybinės partnerystės“ – tai mokykloms skirta programa, kurios tikslas – skatinti mokyklų ir kūrėjų bendradarbiavimą siekiant ugdyti kūrybingą ir kritiškai mąstantį šiuolaikinį žmogų.
Projektas „Kūrybinės partnerystės“ vykdomas nacionaliniu mastu LR švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, iš dalies remiamas Europos socialinio fondo. Projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras.

 

Viekšnių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Sigutės Vaišnienės teigimu, programa įgyvendinama atsižvelgiant į mokyklos bendruomenės poreikius, dalyvaujant mokiniams, mokytojams ir kūrėjams. Bendradarbiavimas vyksta paisant trimatės dialogo formulės, t. y. neformalaus bendravimo (žmonės pradeda bendrauti, nevaržomi išankstinės darbotvarkės. Bendravimo taisyklės atsiranda dialogo metu); atvirumo (svarbiausia – abipusis noras mokytis ir mokyti. Didžiausia dialogo vertė – susirenka ir diskutuoja žmonės, kurių nuomonės skiriasi) bei bendradarbiavimo (visi, kurie veikia drauge, yra lygūs, vienodai vertingi; kiekvienas duoda kažką, kas yra naudinga visiems).


Imdamasi veiklos pagal programos reikalavimus, gimnazija turėjo nusistatyti tyrinėjimo sritį (iššūkį, problemą), sukurti erdvę, kurioje netaikomos įprastos mokyklos veiklos taisyklės, mokytojai taiko naują požiūrį savo kasdienėje ugdymo praktikoje ir stebi vykdomos veiklos poveikį mokiniams.


Viekšnių gimnazija siekia ugdyti įvairiapusius moksleivių gebėjimus, padedančius įsitvirtinti darbo rinkoje ir kitose visaverčiam savarankiškam gyvenimui reikalingose  srityse, kaip vieną iš priemonių, padedančių to siekti, buvo pasirinktas dalyvavimas „Kūrybinių partnerysčių“ projekto „Tyrinėjančių mokyklų“ programoje. Laimėjusi atrankinį turą, gimnazija įgijo galimybę, bendradarbiaudama su kūrybos agentu režisieriumi Tadu Montrimu bei kūrėju praktiku – režisieriumi Mindaugu Valiuku, praturtinti ugdymo procesą naujomis veiklos formomis. Drauge su gimnazijon atvykusiu kūrybos agentu pedagogų bendruomenė aptarė būsimos veiklos sritį ir nusprendė, kad reikėtų spręsti pirmųjų klasių gimnazistų mokymosi motyvacijos, bendravimo ir bendradarbiavimo problemas. Taikant stebėjimo, pokalbių ir kitus metodus buvo pasirinkta Ia klasės tikslinė grupė. Tuomet buvo išsiaiškintos konkrečiai tos klasės problemos, moksleivių lūkesčiai. Bendradarbiaudamas su pedagogais ir tėveliais, T. Montrimas sudarė galimą ugdymo proceso įvairinimo kūrybinės veiklos metodais planą ir jo įgyvendinimui buvo pasikviestas režisierius Mindaugas Valiukas.


Moksleiviai  bei dalykų mokytojai drauge su M. Valiuku žengė į iki tol nepažintą aktorinio meno pasaulį. Po įvairių kūrybinių žaidimų, užduočių atlikimo buvo pasiekta, kad susiformuotų savitarpio pasitikėjimu, noru bendrauti, drauge veikti paremtas kolektyvas. Atliekant įvairias veiklas, mokytasi kurti, vaidinti, improvizuoti, ruošti kadruotes ir galiausiai filmuoti. Kaip galutinis veiklos produktas buvo sukurtas siužetų filmas „Buvę nebuvę reportažai“. Apibendrindami neįprastos veiklos rezultatus, moksleiviai džiaugėsi, jog įprastas jų gyvenimas gimnazijoje įgavo naujų spalvų ir patirčių. Gimnazistai taip pat pastebėjo, kad klasės kolektyvas tapo vieningesnis ir jie išmoko laisviau reikšti savo mintis, nebijoti būti originalūs, bendradarbiauti įgyvendinant įvairius sumanymus. Pedagogams projektas taip pat tapo postūmiu į ugdymo procesą pažvelgti naujai, galimybe išbandyti įvairius kūrybinius žaidimus, atsižvelgiant į moksleivių norą veikti, išbandyti naujoves. Apibendrinus dalyvavimo „Tyrinėjančių mokyklų“ programoje rezultatus, nuspręsta teikti paraišką dėl galimybės tęsti kūrybinio bendradarbiavimo veiklą antrame – „Pokyčių mokyklos“ programos – etape.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla