Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kuo skiriasi gripo tipai ir kuris iš jų pavojingiausias? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 24, Ketvirtadienis, 08:49

Gripo epidemija šalies žemėlapyje apima vis didesnes teritorijas. Ji paskelbta Prienuose, Rokiškyje ir Kaune. Sausio 20-ąją gripas pasiglemžė pirmąją šiais metais gyvybę Lietuvoje.

Dvylikametė kaunietė mirė nuo B tipo gripo išsivysčiusių komplikacijų. Teigiama, kad šis gripas – lengviausios formos. Tuomet kuo skiriasi gripo tipai ir kiek jų yra?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas pasakoja, kad gripo virusai priklauso Orthomyxoviridae šeimai, kuri turi tris gentis: Influenzavirus A, B ir C.Gripo A virusas patogeniškas žmonėms, laukiniams ir naminiams vandens paukščiams, žinduoliams. Žmonėms šis viruso tipas sukelia pandemijas ir epidemijas. Jis pavojingiausias, sukelia sunkiausias ligos formas ir komplikacijos dažniausiai būna sunkios: pneumonija, encefalitas, širdies problemos. Juo serga visi – tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Gripo B virusas plinta tik tarp žmonių ir kas kelerius metus sukelia epidemijas. Pandemijų nesukelia. S.Čaplinsko teigimu, sergant B tipo gripu paprastai ligos simptomai būna nesunkūs, tačiau ne visada. Tą įrodė ir mirusios kaunietės atvejis. Šiuo gripo tipu dažniau serga vaikai.

Gripo C virusas patogeniškas žmonėms ir kiaulėms, tačiau sukelia tik pavienius susirgimus ir nedidelius protrūkius. Sergama labai lengvomis ligos formomis, dažniausiai jos neturi jokių simptomų. Tai irgi dažniausiai vaikų liga.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla