Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

2018 m - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai. PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 18, Trečiadienis, 08:54

Lietuvos Respublikos Seimas nutarė 2018 metus paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais. Visos valstybės valdžios institucijos raginamos 2012-2018 m. ypatingą dėmesį skirti visuomenės valstybinei savivokai ir pilietinei atsakomybei ugdyti.

Siūloma valstybės institucijoms, nevyriausybinėms organizacijoms parengti pasirengimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą, kurioje kviečiamos dalyvauti visos savivaldybės, bendruomenės, institucijos, organizacijos, piliečiai.


Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos tyrimo ir atminimo datų paminėjimo komisija išplatino kreipimąsi į Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių institucijas ir įstaigas, kūrybines sąjungas, visuomenines organizacijas, bendruomenes:
„Antrąjį XXI dešimtmetį Lietuvos valstybė minės reikšmingą naujausių laikų istorijos sukaktį – Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto, žyminčio Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos Respublikos sukūrimo, 100-metį.Vasario 16-osios Aktas sudarė politines prielaidas Lietuvai pakilti iš istorijos nebūties, atgimti valstybinei tautai ir  įsitraukti į Europos moderniųjų tautų ir valstybių šeimą. Pirmoji Lietuvos Respublika įprasmino Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę kaip lietuvių tautos istorinio paveldo etapą ir sukūrė modernią lietuvių tautą. Vasario 16-osios Lietuva ir jos kūrėjai iškėlė tas dvasines ir pilietines vertybes, kurios kelioms lietuvių kartoms per okupacijas padėjo išsaugoti žmoniškąją savigarbą, ginkluoto ir neginkluoto bei kultūrinio pasipriešinimo dvasią, atvedusią į mūsų dienų Atgimimą ir Nepriklausomybės atkūrimą. Šią dvasią išreiškia Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostata: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“. Šią nuostatą turėtume laikyti pamatine mūsų demokratijos ir moderniosios pilietinės tradicijos formule, kuri sujungia į vientisą pilietiškumo ir valstybingumo tradiciją abi reikšmingiausias lemiamas mūsų naujausių laikų istorijos datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.


Praėjusį dešimtmetį buvo įgyvendinama Lietuvos vardo tūkstantmečio programa, skirta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės epochai. Ši programa neapėmė Vasario 16-osios Lietuvos laikmečio ir etninės kultūros, taigi beveik viso to, kas lėmė moderniosios Lietuvos, jos kultūrinės ir pilietinės tapatybės formavimąsi. Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis (programa apimtų ne tik Vasario 16-osios Akto paskelbimą, bet ir valstybės atkūrimą, valstybės institucijų ir įstaigų kūrimą, Steigiamojo Seimo veiklą, tarptautinį pripažinimą ir diplomatinių santykių užmezgimą, Klaipėdos krašto atgavimą, S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą, Sąjūdį ir kitus įvykius) skatina mūsų visuomenę atsigręžti į Lietuvos naujuosius laikus ir siekti gilesnio jų istorinio, kultūrinio, pilietinio ir parlamentarizmo tradicijų suvokimo.


Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. balandžio 26 d. nutarime Nr. XI-1996 „Dėl 2018 metų paskelbimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais“ valstybės valdžios institucijos raginamos 2012-2018 m. ypatingą dėmesį skirti visuomenės valstybinei savivokai ir pilietinei atsakomybei ugdyti ir į savo veiklos planus kaip ilgalaikę ir prioritetinę programą įtraukti pasirengimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui valstybinę programą.


Kviečiame Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių institucijas ir įstaigas, kūrybines sąjungas, visuomenines organizacijas, bendruomenes aktyviai dalyvauti kuriant šios programos metmenis.


Tikime, kad neliksite abejingi Tautos istorinei atminčiai ir pateiksite gražių idėjų, pasiūlymų ir sumanymų, kaip, įtraukiant didesnę Lietuvos visuomenės dalį, pažymėti ir įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.
 Maloniai laukiame Jūsų pasiūlymų, idėjų ir sumanymų iki 2012 m. rugsėjo 10 d. Pasiūlymus siųskite Angonitai Rupšytei adresu: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius, Gedimino per. 53, 01109 Vilnius arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai “.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
fastaccessfinance   |2018-11-07 09:40:17
Ar jums reikia paskolos? Mes siūlome visų rūšių paskolas (Verslas,
Asmeninis, Konsolidavimas, Automobilis, investicijos ir kt.) @ 2 proc. Ar
ieškote paskolos, o bankas atsisako duoti paskolą dėl blogos kredito, ar
galime jums padėti. Susisiekite su "Quick Access Finance" už mažų ir
didelių paskolų sumą. Mes suteikiame paskolą 2% palūkanų norma.
Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu:
fastaccessfinance@outlook.com Mes taip pat išduosime iš. £ 6,000 svarų
iki 150 mln. Svarų asmenims ir įmonėms, kreditas yra atviras visiems,
nepriklausomai nuo pilietybės
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla