Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Sedoje vyks jubiliejinis folkloro festivalis PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 16, Pirmadienis, 11:56

Liepos 21 d., šeštadienį, Sedoje vyks tradicinis festivalis „Gėid vuolongelė“. Nuo 2003 metų Sedos kultūros centro rengiama šventė  šiemet nuskambės jau dešimtąjį kartą.  15.30 val. prasidės festivalio dalyvių eitynės nuo Sedos kultūros centro iki parko.

16.00 val. Sedos parke vyks pagrindinis koncertas. Jubiliejiniame festivalyje koncertuos folkloro ansambliai: „Platelee“ iš Platelių (Plungės r.), „Barstyte“ iš Barstyčių (Skuodo r.), „Alksniokaa“ ir „Alksna“  iš Mažeikių, „Rataa“ iš Telšių, „Prūsaa ilgi ūsaa“ iš Klaipėdos ir net keturi sediškių kolektyvai: „Rėmolee“, „Rėmoliokaa“, „Sedos romansas“ ir šokių kolektyvas „Mitrulis“.


Po koncerto susirinkusieji, kaip ir kasmet, smagiai šėls liaudiškoje vakaronėje ir dalyvaus „Truopniuojė šokiejaus“ konkurse.


Festivalio „Gėid vuolongelė“ sumanytojai – folkloro kolektyvo „Rėmolee“ dalyviai ir jų vadovas, Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas džiaugiasi per tuos dešimt metų susiformavusiomis gražiomis tradicijomis.


Ypač stipri draugystė sediškių folkloro kolektyvus sieja su kolegomis iš Mažeikių, Barstyčių (Skuodo r.) ir Platelių (Plungės r.).


G. Griškėnui labiausiai įsimintinas buvo pirmasis festivalis: „Sunkoka išskirti kurį nors vieną. Man visi jie svarbūs, brangūs ir įsimintini. Gal pirmasis buvo kiek ypatingesnis. Vien dėlto, kad tai buvo pirmas toks mūsų pačių organizuotas renginys. Buvome patenkinti, kad viskas puikiai pavyko, kad pasirodė stiprūs kolektyvai ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš Aukštaitijos, Pamario krašto“.


Festivalio „Gėid vuolongelė“ tikslas – atskleisti autentiškas, natūralioje aplinkoje gyvuojančias etninės kultūros raiškos formas, populiarinti etninę kultūrą, tęsti vietos tradicijas.


„Manau, kad festivalis užtikrina gyvosios tradicijos tęstinumą, sudaroma galimybė Sedos ir kitoms Žemaitijos krašto bendruomenėms gilau pažinti etninę kultūrą. Taip pat svarbi ir išliekamoji vertė, ugdomas bendruomeniškumas, meninis skonis, meilė savo kraštui“, – įsitikinęs G. Griškėnas.


Sediškiai nė kiek neabejoja, kad tiek materialaus, tiek nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimas yra būtina tautos identiškumo išlikimo sąlyga. Tinkamai saugomas ir prižiūrimas kultūros paveldas padeda formuoti Lietuvos įvaizdį, prisideda prie krašto gerovės kūrimo ir turizmo plėtojimo.

 
Daugelį metų kryptingai dirbdamas folkloro kolektyvas „Rėmolee“, drauge su savo vadovu džiaugiasi galėdami prisidėti prie tautos tradicijų puoselėjimo. O ateinančiais metais organizatoriai planuoja, kad festivalis „Gėid vuolongelė“ taps tarptautiniu. Jau užmegsti ryšiai su folkloro  kolektyvais iš Latvijos ir Rusijos.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla