Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ar žinote, kaip teisingai nusiplauti automobilį? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. balandžio 23, Šeštadienis, 05:28

Ir itin saugomus vakarinius frakus, ir kasdienius drabužius mes anksčiau ar vėliau skalbiame ir valome – išsitepa ir apdulka net ir tvarkingai dėvimi drabužiai. Taip pat yra ir su automobiliais.

Automobilio darbinė aplinka tikrai nėra dėkinga jo „rūbui“: net ir saulėtą dieną ant automobilio paviršiaus nusėda dulkės, o dar prisiminkite žiemos purvą ir druskas... Būtent dėl druskų automobilius pavasarį turėtų plauti net ir patys didžiausi tinginiai – dažų įtrūkimuose likusios druskos gali gerokai paspartinti korozijos procesą.

 

Plovykla ar savaitgalio atrakcija?

 

Vienareikšmiško atsakymo, kur po žiemos prausti automobilį nėra – vieni renkasi plovyklas, kiti mieliau švarina savo automobilius patys. Išties, žiemos purvus daug patogiau nugremžti plovyklose, tačiau čia yra keletas niuansų. Pavasarį geriau rinktis brangesnę plovyklą – jose dažniau tikrinama šepečių būklė. Tai svarbu, nes plaunant žiemos purvus prastas šepetys šį ambrazyvą ne tik nuplauna, bet ir su juo braižo dažų paviršių.

 

Tiesa, nemažai vairuotojų savo automobilius plauna patys, tai jie daro ne tik taupydami pinigus. Teigiama, kad taip automobilis nuplaunamas geriausiai ir be jokių šalutinių poveikių. Būtent tokiems automobilininkams ir skirsime šiame straipsnyje surinktus patarimus.

 

Pagrindiniai principai

 

Visas dulkes ir žiemos purvą plauname tiesiog leisdamiesi nuo viršaus žemyn, o pabaigiame pačiais purviniausiais darbais – gramdydami susikaupusius nešvarumus nuo buferių, slenksčių ir automobilių ratų.

 

Automobilį tinkamai „išmuilavus“ vertėtų nepagailėti vandens, kad nuplautume visas automobilinio šampūno liekanas. To nepadarius ant dažų paviršiaus lieka negražūs muiluoto vandens pėdsakai. Dėl tos pačios priežasties nuplautą automobilį vertėtų gerai nusausinti, nes tik tuomet jo paviršius atrodys be priekaištų.

 

Kibiras ar vandens srovė?

 

Plaunant automobilį pačiam vienas iš bjauresnių dalykų yra prie automobilio nešioti vandens kibirus. Be viso to, šliūkštelėjimas iš kibiro nenuplauna automobilio taip gerai, kaip stipri vandens srovė, todėl dauguma automobilininkų taikosi mašinas plauti ten, kur galima pasinaudoti žarna su stipria vandens srove. Plaunant automobilį tokiu būdu vertėtų prisiminti bent keletą pavojų. 

 

„Aukšto slėgio vandens čiurkšlės yra gana pavojingos automobiliui. Net automobilių plovyklose aukšto slėgio vandens srovė naudojama gana specifinių vietų, pvz. ratų arkų švarinimui, o pačiam kėbulo paviršiaus plovimui naudojama nors ir intensyvi, tačiau ne tokio didelio slėgio vandens srovė.

 

Štai senuose automobiliuose po dažų sluoksniu vietomis neretai slepiasi storesnis ar plonesnis glaisto sluoksnis, o itin stipri srovė minėtą glaistą gali net nudaužyti. Ne ką mažiau stipri srovė pavojinga ir šviežiai dažytiems paviršiams. Tai vertėtų prisiminti, nes kitu atveju, po tokio automobilio plovimo gali prireikti apsilankyti jau mano dirbtuvėse“ – pasakojo automobilių dažytojas Adrijus Dzimidavičius.

 

Tad, norėdami gero savo automobiliui, neatsukite čiaupo iki galo – vandens srovė jokiu būdu negali būti pernelyg stipri.

 

Šampūnai, poliravimas ir vaškavimas

 

Retas vairuotojas savo automobilį „maudo“ be specialaus šampūno. Visų automobilinių ploviklių sudėtyje yra aktyvių medžiagų, kurios padeda greičiau atskirti nešvarumus nuo automobilio kėbulo. Jei plaunant automobilį be specialių ploviklių mes sunaudotume kokius aštuonis kibirus vandens, naudodami specialias priemones išsiverstume tik su kokiais trimis kibirais.

 

Tačiau po pavasarinio automobilio prausimo neretai pamirštame kitą svarbią procedūrą - tai kėbulo paviršiaus poliravimas ir vaškavimas. Geriau įsižiūrėję, net ir ant švariausiai nuplauto automobilio paviršiaus mes pastebėtume miniatiūrinių įbrėžimų. Poliravimo tikslas –tuos nelygumus pašalinti.

 

„Daugelio polirolių naudojimas yra visai paprastas – specialia kempine ar minkštu natūralaus pluošto skudurėliu padengiame kėbulo paviršių plonyčiu poliravimo pastos sluoksniu ir paliekame kelioms minutėms apdžiūti. Po trumpos pertraukėlės sausu natūralaus audinio skudurėliu triname tol, kol paviršius pradeda blizgėti, o jūs, braukdami skudurėlį dažų paviršiumi, nejaučiate jokio pasipriešinimo,“ – aiškino automobilių dalių ir automobilinės kosmetikos pardavimų specialistas Saulius Grigaitis.

 

Po kėbulo paviršiaus poliravimo būtinai pasirūpinkite ir ilgalaike poliruoto dažų ir lako sluoksnio apsauga, t.y. vaškavimu. Vaškavimo procesas yra toks pats, kaip ir poliravimo – vėl tenka ilgiau ar trumpiau pasidarbuoti minkštais skudurėliais.

 

Taip padengtas kėbulo paviršius bus ne tik geriau apsaugotas nuo neigiamo kelio dulkių ar purvo poveikio – poliruotą ir vaškuotą automobilio paviršių bus daug paprasčiau nuplauti. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad poliravimu ir vaškavimu specialistai pasirūpinti pataria bent keletą kartų per metus.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
MRS KATHY HALL   |2019-09-27 15:00:22
GERAI GERAI !!!! Tai yra gyvenimo pertvarka! Mano vardas Divine Moon, aš iš
Jungtinės Karalystės. Dėl konkrečios finansinės analizės mano sudaryta
sutartis praėjusį mėnesį nevyko taip, kaip planuota. Taigi nusprendžiau
gauti paskolą, tačiau ji niekada nebuvo patvirtinta dėl mano blogo kredito
įvertinimo. Prieš kelias dienas atėjo mano organizacijos ponia, kuri
papasakojo apie METODIKŲ BENDRADARBIAVIMO Kreditų bendrovę, pasižyminčią
mažomis 2% palūkanomis ir geresniu mokėjimo grafiku. Ir ji man pasakė, kad
ji kelis kartus buvo apgauta, kol buvo nukreipta į METODIKŲ ATSAKOMYBĖS
BENDRADARBIAVIMO KOMPANIJĄ. Tada susisiekiau su jais el. Paštu
metodistcooperativeloan@gmail.com ir jie man suteikė paskolą. Esu labai
laiminga.
MRS KATHY HALL   |2019-09-27 14:59:46
Dėmesio:
Ar jūs ieškote REALIOS FINANSINĖS PASKOLOS ĮMONĖS, kuri suteiktų
jums paskolą nuo 5000 iki 5 000 000 eurų (verslo ar įmonės paskolai,
asmeninėms paskoloms, būsto paskoloms, paskoloms automobiliams, skolų
konsolidavimo paskoloms, rizikos kapitalui, sveikatos priežiūros paskolai ir
kt.)
O gal dėl vienos ar kitos priežasties jums buvo atsisakyta paskolos iš
banko ar finansų įstaigos?
Kreipkitės dabar ir gaukite realią finansinę
paskolą, apdorotą ir patvirtintą per 3 dienas.
METODINĖS BENDRADARBIAVIMO
BENDRADARBIAVIMO PASKOLŲ ĮMONĖ, mes esame „tarptautiniu mastu akredituotas
paskolų skolintojas“, suteikiantis TIKROS FINANSINĖS PASKOLOS asmenims ir
įmonėms, kurių palūkanos yra mažos (2%) su jūsų galiojančia asmens
tapatybės kortele ar jūsų šalies tarptautiniu pasu, kad būtų galima
patikrinti.
Mūsų paskolos grąžinimas prasideda praėjus vieneriems
(vieneriems) metams...
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla