Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kas svarbiau: racionas ar mitybos grafikas? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 28, Sekmadienis, 09:54

Eksperimentai su laboratorinėmis pelėmis, kuriuos atliko Džono Salko biologinių tyrimų instituto (The Salk Institute for Biological Studies) mokslininkai, parodė, kad norintiems numesti svorio naudingiau laikytis griežto mitybos grafiko, negu valgyti visą dieną „kaip papuola“, net jeigu kalorijų suvartojama tiek pat. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti JAV, žurnale „Cell Metabolism“, gegužės 17 dieną.
Mokslininkai nusprendė patikrinti teiginį, kad netaisyklingos mitybos pasekmės sveikatai iš dalies priklauso nuo to žmogaus bioritmų ir mitybos grafiko.


Kaip teigia tyrimui vadovavęs Satchidananda Panda iš Biologinių tyrimų instituto, kiekvienas mūsų organas intensyviausiai dirba tam tikromis valandomis. Tai reiškia, kad kažkuriuo metu kepenys, žarnynas ir kiti organai dirbs intensyviau, negu kitu laiku. Šie metaboliniai ciklai yra itin svarbūs vidiniams procesams: nuo cholesterolio skaidymo iki gliukozės sintezės. Jie turi prasidėti, kai mes valgome, o baigtis, kai to nedarome.

Jeigu maitinamės tada, kai mums šauna į galvą, o ne pagal grafiką, šie ciklai sutrinka. Tai kažkas panašaus į miegą ir būdravimą: jeigu mes naktį neišsimiegame ir nepailsime, ryte nubusti yra sunkiau, dėl to krinta ir darbingumo lygis, ir darbo kokybė.

Kad suprastų, kas pakinta sudarius mitybos grafiką, tačiau nekeičiant maisto kaloringumo, ar tai gali padėti išvengti medžiagų apykaitos sutrikimų, mokslininkų komanda maitino abi pelių grupes labai riebiu maistu pagal dvi schemas: pagal tai, kada jos to norėjo, ir pagal grafiką. Tos pelės, kurios buvo maitinamos griežtai nustatytomis valandomis, parodė geresnius rezultatus ir išvengė neigiamo kaloringos dietos poveikio. Tiesa, jos priaugo svorio, tačiau mažiau, negu likimo draugės. Be to, buvo ne tokios dirglios.

 

Pastaruoju metu žmonių mitybos įpročiai smarkiai pakito, ir ne į gera. Mokslininkai mano, kad maitinantis pagal grafiką galima pakeisti savo gyvenimą, o tiems, kurie turi antsvorio, atsikratyti šios problemos.

 

Sveikata.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla