Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kodėl jūsų katė kandžiojasi? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 11, Penktadienis, 07:41

Daugelis kačių šeimininkų susiduria su neprognozuojamu augintinių elgesiu. Viena labiausiai erzinančių situacijų – netikėtas kandžiojimasis. Katė gali įkasti net ir tada, jei prieš kelias akimirkas glostoma murkė iš pasitenkinimo. Kodėl?

Kačių šeimininkai tokį kačių elgesį vadina „meilės įkandimais“, bet kačių elgesio specialistai sugalvojo profesionalesnį pavadinimą: glostymo sukelta agresija. Apie tokio tipo agresiją dar nėra surinkta pakankamai žinių.


Paprastai katės siekia žmonių dėmesio ir mėgaujasi glostymu, tačiau glostymui užsitęsus gali įkąsti. Kačių elgesys pasikeičia per akimirką – iš ramios ir patenkintos jos virsta agresyviomis. Mokslininkai išskiria tris galimas tokio elgesio priežastis:

1. Katė maištauja prieš jus, nes jūs valdote situaciją ir įkandimu bando tapti situacijos valdytojomis.

2. Gali būti, kad per ilgas glostymas skatina katėms neigiamas emocijas, kurios gali būti susijusios su pavojumi dėl budrumo praradimo.

3. Katės nepasižymi kantrumu ir geranoriškumu – jos visada stengiasi aiškiai pademonstruoti šeimininkams, kada yra patenkintos, o kada – ne. Glostymui pabodus, jos praneša apie tai įkasdamos.

Ką daryti ir kaip išvengti skausmingų įkandimų? Atidžiai stebėkite katės elgesį ir stenkitės pastebėti ženklus, kurie gali perspėti apie katės nuotaikų pasikeitimą. Jei katė stengiasi ištrūkti iš jūsų rankų, nebandykite jos sulaikyti. Jei augintinė nustojo murkti glostoma arba pradėjo neįprastai judinti uodegą, nustokite glostyti.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla