Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Virtuvės baldų praeitis ir ateities tendencijos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2012 m. spalio 23, Antradienis, 13:51

Apie šiuolaikinius baldus, jų dizainą ir kūrėjus sužinoti visai nesunku, tereikia tik užeiti į prabangesnę parduotuvę ir pardavėjai iš karto pradės vardinti savo parduodamų produktų gerąsias savybes, papasakos apie išskirtinį jų dizainą ir pabrėš ne visuomet esantį unikalumą ar patogumą. Tačiau sugrįžkime į tuos laikus, kai civilizuota visuomenė pakeitė savo gyvenimo būdą ir išėjo gyventi į miestus ir juose statomus daugiabučius. Iš karto mintyse kuriamas ūkanotosios Anglijos vaizdas ir fabrikų bei gamyklų augimo laikotarpis, tapęs nauju atspirties tašku istorijos vadovėliams. XVIII amžius buvo didelių permainų pradžia, tačiau šį kartą nekalbėsime apie teigiamas ar neigiamas šio laikotarpio pasekmes. Susipažinsime ne su fabrikų, o virtuvės istorija, kuri tuo metu išgyveno tikrą renesansą. Iki tol virtuvės patalpa buvo tarnų teritorija, kurioje nebuvo itin didelio dėmesio baldų dizainui ar patogumui. Ten ponai lankydavosi itin retai, dėl to buvo visai nesvarbu kokia mediena parinkta stalviršiams ar kitiems baldams. Įdomus dalykas yra tai, kad prieš gerą šimtmetį ąžuolo mediena buvo visai ne prabangos ženklas, o atvirkščiai. Tuometė turtingesnė visuomenės dalis itin vertino raudonmedį ar kitas ypatingas ir iš tolimų bei egzotiškų šalių atvežtas medienos rūšis.

Pakalbėjome apie dvaro virtuvę, kurioje puotų metu valgomųjų stalai lūždavo nuo įmantriai pagamintų patiekalų, o dabar šiek tiek istorijos apie kaimo gyvenimą. Nepasiturintiems žmonėms virtuvės baldai turėjo ne vieną funkciją. Net pati patalpa būdavo išnaudojama ne tik maisto gamybai, tačiau ir įvairiems rankdarbiams ar net poilsiui. Dažniausiai virtuvės baldai būdavo aprūkę nuo prastai traukiančių kaminų, o ką jau kalbėti apie tą laikotarpį kuomet patalpos lubose žiojėjo dūmams išeiti skirta skylė... Taigi kokie pasikeitimai lydėjo virtuvę pramonės revoliucijos metu?

Laikotarpis, kuomet rankų darbą keitė mašininė gamyba, skatino naujų darbo vietų kūrimąsi. Pramonė koncentravosi ir taip išstūmė amatininkus, o jų cechus pakeitė didžiuliais fabrikais. Šiuose gigantuose neretai dirbdavo tūkstančiai darbininkų, kurie tebuvo didžiulės sistemos sraigteliai. Visi šie procesai privertė augti miestus bei keitė geografinę koncentraciją. To pasėkoje prie didelių gamyklų pradėjo formuotis gyvenamieji kvartalai, kuriuose žmonės gyveno nedidelės kvadratūros butuose. Čia viskas turėjo būti aiškiai ir patogiai išdėstyta, juk vietos nedaug, o funkcijų reikia įvairių. Dėl šios priežasties suaktyvėjo ir prie socialinių aplinkybių pradėjo taikytis įvairių sričių to meto kūrėjai, projektuotojai ir dizaineriai.

Vienas pirmųjų virtuvės baldų prekių ženklų tapo „Poggenpohl“ . Šis ženklas pripažintas kaip seniausias virtuvės prekės ženklas pasaulyje ir yra vienas iš pirmaujančių tarptautinių prekinių vardų virtuvės dizaino srityje. Tęsiant toliau galima pridurti, kad ši kompanija žinoma daugiau nei 70 šalių visame pasaulyje. Prekės ženklo „Poggenpohl"į kūrimo data laikoma 1892 metais. Tapusi pramonės pradininke ši kompanija nepraranda lyderiaujančių pozicijų ir šiuo metu, tačiau visus svarbiausius šio prekinio ženklo atradimus ir naujoves lydi ergonomikos ir patogių naujovių sintezė. 2009 metais įmonės apyvarta siekė 105 milijonus eurų. Naujausias šio prekinio ženklo gaminys yra virtuvės baldų linija pavadinimu „Porshe Design“. Apie šiuos baldus teigiama, kad tai „esminis, o ne dekoratyvus, inžinerinis, o ne tiesiog puikiai suprojektuotas“. Šie baldai prabangūs ir grindžiami grynumu bei unikalumu. Kiekvienas objektas yra sumažintas iki savo pagrindinės funkcijos. Šie baldai aiškios struktūros, linijos ir formos. Tai siekis atverti visiškai naują dimensiją. Techninio ir funkcinio tobulumo patirtis, o gamybai atrenkami tik aukščiausios kokybės medžiagos. Taigi drąsiai galime teigti, kad Vokietijos baldai diktuoja pasaulio virtuvės madas ir tendencijas.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla