Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Romos popiežius Benediktas XVI atsistatydina vasario 28 dieną 20 valandą PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. vasario 11, Pirmadienis, 15:37

Vasario mėnesio pabaigoje ketina atsistatydinti popiežius Benediktas XVI, skelbiama oficialiame Vatikano pranešime.
85-erių popiežius yra 265-asis Katalikų bažnyčios vadovas, 8-asis vokiečių kilmės popiežius, išrinktas 2005 m. balandžio 19 d. po Jono Pauliaus II mirties.
Buvęs kardinolas Josephas Ratzingeris popiežiumi tapo eidamas 78 metus. Benedikto XVI atstovas spaudai Federico Lombardi pranešė, kad Benediktas XVI savo tarnybą paliks vasario 28 d. 20 val.

 

telegraph.co.uk rašo, kad popiežius iš pareigų greičiausiai traukiasi dėl sveikatos būklės. Praėjusiais metais jis ėmė vaikščioti su lazdele.

Atsistatydinantis popiežius savo pareiškime teigė, kad jo jėgos nebeleidžia jam vadovauti Bažnyčiai.

„Ilgai galvojęs apie savo sprendimą prieš Dievą, galiausiai supratau, kad mano jėgos, senkančios dėl amžiaus,jau per silpnos eiti apaštalo Petro pareigas... Šiandieniniame pasaulyje, kuriame vyksta tiek daug esminių pokyčių ir kurį krečia tikėjimo likimui svarbūs klausimai, norint valdyti Šventojo Petro laivą bei skelbti Evangeliją, reikalingą proto ir kūno stiprybė. Pastarosios man vis labiau trūksta, tad turiu pripažinti savo nesugebėjimą tinkamai vykdyti man pavestų pareigų“, – BBC cituoja Benediktą XVI.

Kaip skelbia Vatikano radijo lietuviškų naujienų tarnyba, popiežius taip paaiškino savo apsisprendimą:

„Sukviečiau jus į šią konsistoriją ne tik dėl trijų kanonizacijų, bet taip pat norėdamas jums pranešti apie labai svarbų Bažnyčios gyvenimui sprendimą. Daug kartų sąžinėje Dievo akivaizdoje apsvarstęs, pasiekiau tikrumą, jog mano jėgos, dėl senyvo amžiaus, jau nepakankamos, kad galėčiau deramai vykdyti Petro tarnystę. Puikiai suprantu, kad ši tarnystė, dėl savo dvasinės reikšmės, turi būti vykdoma ne tik darbais ir žodžiais, bet taip kančia ir malda.

Vis dėlto šiuolaikiniame pasaulyje, sparčiai kintančiame ir blaškomame tikėjimo gyvenimui svarbių klausimų, vairuoti Petro laivą ir skelbti Evangeliją reikalingos ne tik dvasios, bet ir kūno jėgos, jėgos, kurios pastaraisiais mėnesiais manyje tiek nusilpo, kad turiu pripažinti nesąs pajėgus gerai vykdyti man patikėtą tarnystę.

Dėl to, puikiai suprasdamas šio sprendimo rimtumą, būdamas visiškai laisvas, pareiškiu, jog atsisakau Romos Vyskupo, Šventojo Petro Įpėdinio tarnystės, man kardinolų patikėtos 2005 m. balandžio 19 d., taip kad 2013 m. vasario 28 d. 20.00 val. Romos sostas, Šventojo Petro sostas bus vakuojantis, ir tie, kam priklauso, turės sušaukti konklavą naujo popiežiaus išrinkimui."

Vatikanas pranešė, kad nuo Benedikto XVI atsistatydinimo iki naujojo popiežiaus rinkimų Katalikų bažnyčia neturės vadovo.

Pranešama, kad bus stengiamasi, kad rinkimai įvyktų kaip įmanoma greičiau. Vatikano atstovas Federico Lombardi teigė, kad naują popiežių turėtume turėti Velykoms.

Anot jo, konkllavą galima būtų sušaukti per 15 ar 20 dienų po Benedikto XVI atsistatydinimo.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla