Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Mažeikius PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. birželio 18, Pirmadienis, 05:46

Birželio 23 dieną geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda nemokamai tikrins ir konsultuos moteris dėl krūties vėžio Mažeikiuose. Susitikimų metu gydytojai pasakos apie šios ligos požymius, profilaktiką, mokys krūtų savityros. 

„Prieš dešimtmetį kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris mirdavo, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Šiandien krūties vėžys Lietuvoje nustatomas vis ankstesnėse stadijose, o ankstyva diagnostika leidžia onkologams taikyti individualų gydymą, todėl mažėja mirštamumas“. Jos teigimu, taip pat moterys vis labiau rūpinasi sveikata, nors dalis vis dar atidėlioja vizitą pas gydytoją.


Dažniausiai „Rožinio kaspino“ autobusėlis per vieną dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai. „Nedelsk dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli“ – nuo birželio 1 d. su šiuo devizu jau 10-tus metus prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Rožinio kaspino“ autobusėlis suks ratą aplink Lietuvą.  

„Rožinio kaspino” autobusėlis Mažeikių rajone lankėsi 2003, 2005, 2007, 2009 ir 2011 metais. Nemokamai susipažino su krūties vėžio požymiais, išmoko pirmąją savityros pamoką bei konsultavosi su gydytojais onkologais Mažeikių, Sedos, Tirkšlių, Balėnų, Krakių, Viekšnių, Kalnėnų ir Židikų moterys. Iš viso Mažeikių rajone nemokamai pasitikrino 723 moterys, dešimčiai iš jų rasti krūties vėžio požymiai ir jos nukreiptos tolesniems tyrimams ir gydymui.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Itin svarbu reguliariai tikrintis, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių. Norinčias nemokamai pasitikrinti krūtis kviečiame registruotis iš anksto ir atvykti:

Data 2012-06-23, vietovė - Mažeikiuose prie centro „Medėja", Naftininkų g. 9, laikas - 09-13 val. Registracijos tel. Silva Mikužienė 868742377.

 

Daugiau informacijos:

Jovita Masiulienė
Projekto „Nedelsk" koordinatorė
Mob. tel.: 8 620 10971
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai     

 

{arasas}


    

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla