KUR REIKALINGI DIDESNI, O KUR MAŽESNI KILIMAI?

 Jei kambarys nėra labai didelis, tai jame tiks kilimas 120×170 cm pločio. Šį kilimo dydį galima laikyti vidutiniu ar net mažesnis už vidutinį. O šiaip kilimus namams pirkėjai renkasi, atsižvelgdami į turimų patalpų dydį. Kuo erdvesni kambariai, tuo didesni kilimai tinka juose, ir atvirkščiai.

Kokio dydžio kilimas pageidautinas svetainėje ar miegamajame?

Nuspręsti, kokio dydžio kilimas būtų pats tinkamiausias jūsų namuose, nėra lengva užduotis. Prieš renkantis sau gaminį verta įsidėmėti kai kurias kilimų klojimo taisykles. Jei ieškote kilimo svetainei, atminkite, kad čia labiausiai tiktų tokio dydžio kilimas, kad ant jo galėtumėte sustatyti ir pagrindinius šios patalpos baldus. Didelių išmatavimų kilimai naudojami svetainėje, miegamajame ar valgomajame. Miegamajame didelį kilimą galima iš dalies pakišti po lova taip, kad jo galas išlįstų išorėn iš krašto bei kojūgalio. Tada jūsų kojų pėdos nešals basomis išlipus iš lovos ir ją apeinant, kai naktį norėsite apeiti savo lovą ir nužingsniuoti į tualetą.

Kaip bute panaudoti nedidelius kilimus?

Jei norite papuošti nedideliu kilimu kambarį, patiekite jį prie sofos. Kilimo ornamentų raštai turėtų būti gerai matomi iš visų pusių. Margas kilimas vizualiai sumažins kambarį tada, jei bus patiestas pačiame jo viduryje.  Jeigu gyvenate ne nuosavame name, o daugiabučio namo bute, rinkitės nedidelius kilimus, kurie užimtų maždaug trečdalį grindų ploto. Anot dizaino specialistų, dideli kilimai iš viso netinka mažuose kambariuose, nes tada jie per daug krenta į akis ir sugriauna interjero darnumą.

Kuo praktiški nedideli kilimai?

Kuo mažesnis kilimas, tuo mažiau jam reikia skirti dėmesio ir priežiūros. Ypač tai paranku tada, kai namuose auga būrys vaikų, o kartu su jais dar glaudžiasi ir keturkojai augintiniai. Visi jie, diena iš dienos kartu siausdami, sukelia dulkių debesis. Aišku ir tai, kad kuo didesnis kilimas, tuo labiau jis prisitraukia iš aplinkos dulkių, kurios sukelia įvairias alergines reakcijas. Kad to išvengtume, labai dažnai tokį kilimą turime valyti dulkių siurbliu, tuo pačiu daugiau sunaudosime elektros energijos ir turėsime daugiau išlaidų.