Kaip valyti mobilius kondicionierius? Pasakoja specialistas

Varginantys vasaros karščiai gali būti ne tokie baisūs su gera sistema, įrenginiu, kuris montuojamas namuose bei kitose patalpose, kur būna žmogus. Saviems poreikiams patenkinti dažniausiai pasirenkami oro kondicionieriai, kurie gali būti mobilūs arba montuojami žmogui labiausiai tinkamoje vietoje. Natūralu, kad mobilūs sulaukia daugiau dėmesio. Kodėl? Kadangi jie yra pigesni, juolab, juos paprasta montuoti, nebūtinas net ir specialistas.

Jeigu Jums reikalinga gera sistema – siūlome ją įsigyti iš www.kondicionieriai24.lt. Jus džiugins ne tik plati pasiūla, tačiau ir lanksčios kainos, kurios atitinka kiekvieno poreikius.

O apie tai, kaip reikia sistemas prižiūrėti – pasakoja „SpecDarbai“ specialistas Gabrielius.

Pirmiausia reikia rasti gerą mobilaus oro kondicionieriaus statymo vietą. Jeigu ji bus tinkama ir atitiks sistemos poreikius – valymas taip pat turės būti retesnis. „Svarbiausia, kad mobilus oro kondicionierius būtų statomas ne mažiau nei 20 cm nuo sienos. Tik tokiu atveju oras galės tinkamai cirkuliuoti“,- pasakoja specialistas. Pasirūpinkite, kad vėsus sistemos srautas eitų į kambario vidų, tačiau ne tiesiai į labiausiai būnamas zonas, pavyzdžiui, sofa.

Svarbu tinkamai pasirinkti oro temperatūrą. Kai kurie nori greitai čia ir dabar atsivėsinti, tad nustato labai žemą. Tai yra blogai, kadangi būtent dėl greito patalpos atšalimo – žmogui ir pradeda skaudėti gerklę. „Geriausia, kai patalpoje temperatūra yra vos keliais laipsniais žemesnė nei yra lauke. Tačiau dažniausiai tiek ir užtenka, kad žmogus kur kas geriau jaustųsi“,- patarimus dalija Gabrielius. Tinkamas temperatūros nustatymas taip pat padeda sutaupyti elektros energijos.

Radus tinkamą vietą ir tuo pačiu tinkamai pajungus – jau galite būti ramus, kad įranga veiks našiai ir tuo pačiu ją valyti reikia rečiau. Tačiau kartais reikia ir tai yra normalu.

Gabrielius pastebi, kad: „Dažniausiai daugiausia dėmesio reikia skirti oro filtrams, kuriuos geriausia valyti kiekvieną kartą prieš prasidedant įrangos naudojimo sezonui. Kai kuriais atvejais gali tekti keisti senus filtrus naujais, tačiau jie kainuoja pigiai, tad tai neturėtų Jums sudaryti problemų“. Svarbiausia, kad filtrai visada būtų švarūs, tvarkingi, kadangi tik tokiu atveju mobilus oro kondicionierius veiks tinkamai.

Jeigu filtras nebus tinkamai valomas – tai gali padidinti ir oro kondicionieriaus suvartojamos energijos kiekius, kadangi paprasčiausiai pro nešvarų filtrą oras cirkuliuos kur kas sunkiau. Taip pat nešvariame filtre gali kauptis bakterijos, mikrobai, kurie gali sukelti nemalonų kvapą, o jis, žinoma, bus paskirstytas po patalpas. 

Jeigu matyti, kad oro kondicionierius veikia ne taip, kaip visada, kaip jo įsigijimo pradžioje, gali būti, kad atsirado problemų ne tik su filtru, tačiau ir kitomis dalimis. Natūralu, kad nuolat naudojama įranga genda. Tokiu atveju svarbu yra nebandyti gedimų šalinti patiems, kadangi taip jų galima padaryti dar daugiau. 

Svarbiausia yra kreiptis į meistrus, kurie moka tvarkyti būtent oro kondicionierius ir dar geriau į tą įmonę iš kurios pirkote įrangą. Tikėtina, kad jie ne tik greičiau ras gedimus, tačiau ir turės pakaitines dalis, jeigu tokių reikės.

Kai galima gyventi kur kas patogiau – kodėl kai kurie vis dar renkasi kęsti vasaros kaitras, kurios gali sukelti žmogui rimtas sveikatos problemas? Tai yra retorinis klausimas, tačiau kiekvienas sau į jį gali atsakyti. Galbūt tai padės geriau suprasti – ar toks įrenginys yra reikalingas Jūsų namuose.