KAS SIEJA GIPSO PROFILIUS IR GRANDINES?

Gipso profiliai ir grandinės – tai du iš pažiūros visiškai nesusiję gaminiai, tačiau tiek vieni, tiek zkiti yra tvirtinimo detalės. Žinoma, šių tvirtinimo detalių paskirtis yra visiškai skirtinga, bet tai nepaneigia paties fakto, kad jos priklauso tai pačiai tvirtinimo detalių kategorijai.

Kas yra gipso profilis?

Gipso profiliu yra vadinami metaliniai kampai, skirti konstrukcijos gipso kartono plokštėms ar kitoms konstrukcijoms tvirtinti, sukūrimui. Šie metaliniai kampai gali būti įvairių formų. Dažniausiai yra naudojami L ir U formos metaliniai kampai.

Kokie yra gipso profilių tipai?

Gipso profiliai pagal montavimo paskirtį įprastai yra skirstomi į sieninius, pertvarinius bei į lubinius gipso profilius. Sieniniai, pertvariniai gipso kartono profiliai yra žymimi CW arba UW raidėmis, o lubiniai gipso profiliai – UD arba CD raidėmis.

Iš kokių medžiagų yra gaminami gipso profiliai?

Gipso profiliai yra gaminami iš plastiko, aliuminio arba plieno. Populiariausi gipso profiliai yra tie, kurie yra pagaminti iš aliuminio arba plieno. Iš aliuminio ir plieno pagaminti sienų ir lubų profiliai yra dengiami skirtingų klasių antikorozine danga. Jeigu planuojate gipso profilius montuoti gyvenamosiose patalpose ar kitose patalpose, kurios yra sausos, šildomos ir kuriuose vyrauja normalus drėgmės lygis, tada jums tiktų ir C1 klasės antikorozine danga dengti gipso profiliai. Pažymėtina, kad standartiniai cinkuoti profiliai atitinka C2 antikorozinę klasę. C2 antikorozine danga dengti gipso profiliai įprastai yra naudojami sandėliuose ar kitose nešildomose patalpose, kuriuose gali susidaryti laikina drėgmės kondensacija. C3 ir C5M antikorozinė danga, palyginus ją su C1 ir su C2 antikorozine danga, yra aukštesnės klasės. Šių klasių antikorozine danga dengtus profilius reikėtų rinktis tada, kai yra būtina itin stipri apsauga nuo korozijos.

Kada yra naudojami gipso profiliai?

Gipso profiliai yra naudojami sienų ir lubų apkalos sistemoms įrengti. Jie taip pat yra naudojami durų angoms, langams ir kt. angoms įrengti. Panaudojus gipso profilius ir gipskartonio plokštes, pavyzdžiui, sienų apkalų įrengimui, turėsite paviršių, kuris bus tinkamas įvairaus tipo apdailai, taip pat sumažinsite šilumos praradimą bei pagerinsite garso izoliaciją. Svarbu paminėti ir tai, kad po ant gipso profilių sumontuotų gipso kartono plokščių lengvai galima paslėpti įvairias komunikacijas bei, jeigu tai remonto darbai, senų namo sienų nelygumus. Didžiulį sieninių, pertvarinių bei luboms skirtų gipso profilių pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/profiliai-ir-ju-tvirtinimai/.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis gipso profilius bei grandines?

Renkantis gipso profilius savo projektams, būtina įvertinti, kokios antikorozinės klasės profilių jums iš tikrųjų reikia, taip pat kokio storio ir matmenų (ilgio, pločio, aukščio) profiliai yra reikalingi. Kaip jau buvo minėta, gipso profiliai yra sieniniai, pertvariniai ir lubiniai, todėl renkantis šiuos elementus būtina atsižvelgti į jų paskirtį.

Įprastai grandinės yra skirstomos į dvi rūšis – tai yra į ilgagrandes grandines bei į trumpagrandes grandines. Renkantis šią tvirtinimo detalę savo projektams, derėtų atsižvelgti į tai, kokiems darbams grandinės ieškote. Nuo darbų masto priklausys, kokio storio grandinės jums reikės. Žinoma, pasirinkdami šį tvirtinimo elementą, turėtumėte atsižvelgti ir į šios tvirtinimo detalės rūšį.