Geriausi būdai aktyviai praleisti laisvalaikį pagal amžių

Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas geriausių dalykų, ką žmogus gali suteikti sau. Aktyvus judėjimas turi itin didelę teigiamą įtaką mūsų sveikatai: gerina širdies ir kraujagyslių darbą, kvėpavimo sistemos veiklą, stiprina imunitetą, nervų sistemą, mažina riziką susirgti lėtinėmis ligomis bei kita, nepriklausomai nuo to, koks yra mūsų amžius, lytis, rasė ar koks yra dabartinis fizinis pajėgumas. Būtent dėl to skirti tam laiko turėtų kiekvienas. O kad tuo užsiimti būtų maloniau, paprasčiau ir komfortiškiau, šiame straipsnyje pateiksime keletą būdų, kaip galima aktyviai praleisti laisvalaikį pagal amžiaus grupę. 

Priešmokyklinio amžiaus vaikai

Iš tiesų, kuo anksčiau vaikai bus pradedami pratinti aktyviai leisti laisvalaikį, tuo jiems visa tai atrodys natūraliau ir labiau savaime suprantamas dalykas, paaugus. Fizinis aktyvumas tokio amžiaus vaikams – be galo svarbus, kadangi tai daro įtaką jų augimui bei vystymuisi. Tad, būtent suaugusiųjų pareiga yra skatinti vaikus būti aktyviems. Geriausia tai daryti žaidimų forma – slėpynės, gaudynės ir panašiai, arba kartu su vaikais lankant įvairius būrelius. Kartu tai daryti patariama dėl to, nes dažnai tokio amžiaus mažylis dar nėra pasiruošęs savarankiškai eiti į įvairius užsiėmimus, o ir laikas su tėvais jam labai svarbus. Vienas iš tokių būrelių galėtų būti baseinas. Specialistai sako, jog kuo anksčiau vaikus atvesite į baseiną, tuo bus geriau, kadangi mažesnis vaikas žymiai lengviau pripranta prie vandens bei dažnu atveju greičiau išmoksta plaukti. 

Mokyklinio amžiaus vaikai ir paaugliai

Rekomenduojama, jog vaikai nuo 6 iki 17 metų kasdien skirtų valandą ar daugiau bet kokiai pasirinktai aktyviai veiklai. Nors tai gali pasirodyti gana daug, tačiau dažnai vaikai tai pasiekia be didelio vargo. Žinoma, labai svarbu, jog fizinė veikla būtų gana įvairi, todėl stenkitės, jog jums ar tokio amžiaus jūsų vaikui per savaitę pavyktų užsiimti bet kokia energinga veikla, pavyzdžiui, bėgimu ar futbolu, raumenis stiprinančia veikla – atsispaudimai, bei kaulus stiprinančia veikla – gimnastika ar šokinėjimu per šokdynę. Taip pat be viso to gali būti labai naudingi ir kiti užsiėmimai, tarkime, važinėjimas riedlente. Riedlentės yra tos priemonės, kurios gali pagerinti koordinaciją bei net padėti atsipalaiduoti, kas besimokantiems vaikams taip pat gali būti labai naudinga. Jei susidomėjote ir norėtumėte savo vaikui vieną jų padovanoti, užsukite į šią nuorodą, kur rasite didelį pasirinkimą bei gerą kainos ir kokybės santykį – https://www.varle.lt/riedlentes/

Suaugusieji

Į suaugusiųjų amžiaus grupę patenka visi nuo 18 iki 64 metų. Nors šis intervalas ir labai platus, tačiau visiems žmonėms, priklausantiems šiai grupei, yra rekomenduojamas toks pat fizinis krūvis per savaitę – 150 – 300 minučių vidutinio intensyvumo aerobinės fizinės veiklos. Taip pat bent 2 kartus per savaitę turėtų būti stiprinamos pagrindinės raumenų grupės įvairiais jėgos pratimais. Be abejo, daugeliui gali pasirodyti, jog visų šių rekomendacijų laikytis tiesiog neįmanoma dėl didelio užimtumo, tačiau, jei yra pakankamai noro, tikrai galima rasti ne vieną sprendimą, leisiantį šį tikslą pasiekti. Vienas tokių – į darbą vykite ne automobiliu, o dviračiu. Tokiu būdu per savaitę įgyvendinsite visą reikiama fizinio aktyvumo planą, o negana to, dar ir sutaupysite. Visgi, jei rytais labai skubate, vykite į darbą viešuoju transportu ir grįžkite pėsčiomis – tai irgi puiki išeitis, kaip galima būti fiziškai aktyviems. Taigi, kaip matote, galima rasti sprendimą net ir tuomet, jei esate gana užimti. 

Senjorai

Vyresniems nei 65 metų žmonėms taip pat būtinas reguliarus fizinis aktyvumas. Senjorai turėtų skirti bent 150 minučių per savaitę pasirinktai aktyviai veiklai, kuri padėtų pagerinti kūno balansą bei sustiprinti raumenis. Visgi, dažnai šios amžiaus grupės atstovai galvoja, jog rasti fizinę veiklą, kuria užsiimti būtų smagu ir komfortiška gali būti sunku ar net neįmanoma, tačiau tai tikrai nėra tiesa! Vyresniems žmonėms puikiai tinka baseinas, tempimo pratimai bei vaikščiojimas. Jei pasirinksite vaikščiojimą, jums gali idealiai pasitarnauti ir šiaurietiškos ėjimo lazdos, kurios stiprina raumenis, gerina kraujotaką bei net gali palengvinti vaikščiojimą gamtoje. Taigi, veiklų pasirinkimas – išties platus, todėl viskas, ko iš tiesų reikia, jūsų ryžtas bei noras!