Mokslininkai nustatė, kad jauniau atrodantys žmonės gyvena ilgiau

Valstietis.lt

 Tie, kurie atrodo jaunesni pagal savo metus, turi daugiau galimybių sulaukti labai garbingo amžiaus nei tie, kurių išvaizda pralenkia realų amžių. Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, tokius rezultatus gavo Danijos mokslininkai, atlikę tyrimą, per kurį palygino 387 poras dvynių.

Mokslininkai prašė aukles, mokyklų mokytojus, sporto trenerius ir tiesiog bendraamžius atspėti dvynių amžių iš nuotraukų. Kaip teigiama straipsnyje, išspausdintame žurnale „British Medical Journal”, jauniau atrodę dvyniai dažniausiai gyveno ilgiau nei jų broliai ir seserys.

 

Tyrėjai nustatė ir tikėtiną biologinę priežastį, paaiškinančią tokį rezultatą. DNR esmingos dalys, vadinamosios telomeros, nuo kurių priklauso ląstelių galimybė daugintis, lemia ir tai, kaip jaunai atrodo jų turėtojas.

 

Manoma, jog trumpesnės telomeros rodo greitesnį senėjimą ir gali būti susijusios su kai kuriais susirgimais. Tarp dvynių, dalyvavusių tyrime, ilgesnes telomeras turėjo būtent tie, kurie atrodė jauniau. Visos dvynių nuotraukos buvo nufotografuotos tada, kai jiems buvo po 70-80 ar net 90 metų.

 

Per septynerius metus po pasibaigusio eksperimento tyrėjų grupė, vadovaujama Pietų Danijos universiteto profesoriaus Kaare Christensenas (Korė Kristensenas), nustatė, kad kuo didesnį amžiaus skirtumą davė dvyniams apklaustieji, tuo didesnė buvo tikimybė, kad pirmasis mirs būtent tas iš dvynių, kuris atrodo senesnis.

 

Įdomu, kad rezultatai neparodė jokios priklausomybės nuo apklausiamųjų amžiaus, lyties ar profesijos. Pasak profesoriaus K.Christenseno, galimas dalykas, žmonės, kurių gyvenimas buvo sunkesnis, miršta jaunesnio amžiaus – ir toks gyvenimas palieka atspaudą jų veiduose.

 

Profesorius iš Britanijos Timas Spectoras (Timas Spektoras), atlikęs savą dvynių porų tyrimą, patvirtino, kad jo tyrimas rodo analogiškus rezultatus. „Galbūt svarbią reikšmę gyvenimo trukmei turi genų ir aplinkos (kurioje yra žmogus) derinys”, -sakė jis.

 

T.Spectoras taip pat pažymėjo, kad remdamies išvaizda žmonės neblogai nustato ir žmogaus vienoje ar kitoje nuotraukoje sveikatos būklę, taigi gydytojai turi daugiau dėmesio skirti savo pacientų išvaizdai. „Jeigu pacientas atrodo vyresnis ne pagal metus, galimas dalykas, būtina jam skirti atidesnį dėmesį”, – mano jis.