Keliuose padaugėjus žūčių, policija griežčiau kontroliuos pėsčiuosius

Pastarųjų dienų (lapkričio 25-28 d.) eismo įvykiai, kuriuose žuvo 11 žmonių, kelia nemažą policijos pareigūnų susirūpinimą.

Šių metų lapkritį (iki 29 dienos) mūsų šalyje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 29 eismo dalyviai: 14 pėsčiųjų, 6 vairuotojai, 5 keleiviai ir 4 dviračių vairuotojai. 10 pėsčiųjų žuvo tamsiuoju paros metu.

 

Spalio mėnesį eismo įvykiuose žuvo 3 pėstieji (2 iš jų tamsiuoju paros metu). Didžioji dalis pėsčiųjų eismo įvykiuose buvo sužeisti miestų gatvėse, einantys per pėsčiųjų perėją.

 

Būtina akcentuoti, kad pėstieji nepaiso vienos iš pagrindinių savo pareigų, numatytų Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

 

Kita aktuali problema – atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Be to, pėsčiasis turi įsisąmoninti, kad vairuotojas transporto priemonės sustabdyti iš karto negali.

 

Policija, atsižvelgdama į tai, kad ne visi eismo dalyviai yra sąmoningi ir, nepaisydami Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems, nuo šios dienos stiprina pėsčiųjų kontrolę.

 

Daugiausia dėmesio bus skiriama pėsčiųjų elgesio prie šviesoforais reguliuojamų, taip pat nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, ėjimo per važiuojamąją dalį užmiesčio keliuose, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo tamsiuoju paros metu kontrolei.

 

Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti policijos pareigūnai naudos tiek viešojo, tiek ir neviešojo patruliavimo būdus.

 

Policijos departamento prie VRM informacija

 

{parasas}