Gripo sukeltos panikos apimti ukrainiečiai "šluoja" vaistines

Valstietis.lt

 Ukrainoje dėl gripo pavojaus vyriausybei paskelbus, jog trims savaitėms šalyje uždaromos mokyklos ir kino teatrai, žmonės puolė į vaistines pirkti marlės kaukių ir vaistų nuo gripo. Lvove kai kuriose vaistinėse jau nebėra nei kaukių, nei vaistų nuo peršalimo – viskas šluote iššluota. Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos naujausiais duomenimis, 39 šalies gyventojai jau mirė nuo taip vadinamo kiaulių gripo. Gyventojai skundžiasi, kad vaistininkai iš panikos stengiasi pasipelnyti.

 

„Pažiūrėkite, kokios eilės, kiek vaistų jie parduoda, kaip užkeltos kainos, – piktinosi pensininkė Marija Teodorovič. – Žmonės perka viską, ką pamato”.

Kijeve žmonės sako, jog vaistų nuo gripo sunku gauti. „Buvau daugelyje vaistinių, niekur negavau vaistų. Gripas plinta”, – skundėsi pensininkė Jelena Michailova, užsidengusi veidą popierine servetėle.

Ukrainoje patvirtina 13 pandeminio, vadinamo ir kiaulių gripu, atvejų, keturi juo sirgę žmonės mirė, sakė šeštadienį per televiziją Ukrainos vyriausiasis sanitarijos gydytojas Oleksandras Bilovolas. Prezidentas Viktoras Juščenka minėjo dar didesnius skaičius. „Ukrainoje mirė 48 žmonės, o susirgo jau daugiau nei 150 tūkst.”, – sakė jis Lvove vykusiame pasitarime su vakarinių sričių administracijos vadovais. O.Bilovolas patvirtino, kad šalies vakaruose nuo gripo mirė 36 žmonės, bet oficialiai nėra nustatyta, jog tai kiaulių gripo aukos.

Šeštadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybos vadovas Petro Melnikas paskelbė, jog dviems trims savaitėms atidedamas naujokų šaukimas. Šalies ministrė pirmininkė Julija Tymošenko nurodė trims savaitėms uždaryti mokyklas ir kino teatrus. Lvove troleibusų ir tramvajų vairuotojai dirba su kaukėmis; nemažai jaunimo taip pat vaikšto su kaukėmis, o kiti panikai nepasiduoda.