Aštuoni Gineso rekordai iš IT pasaulio

ITZINIOS.LT

 

Visi yra girdėję apie Gineso rekordų knygą. Ar nebūtų smalsu sužinoti, kurie iš tų rekordų yra susiję su IT pasauliu ir kompiuteriais? Štai įdomybių sąrašiukas:

Greičiausiu pasaulyje teksto rinkimu pasižymėjo Barbara Blackburn iš Oregono valstijos, kurios vidutinis spausdinimo greitis buvo 150 žodžių per minutę, skaičiavimo periodas buvo 50 minučių. Pats didžiausias jos greitis buvo užfiksuotas 212 žodžių per minutę.

 

Daugiausia parsisiuntimų per 24 valandas: šis rekordas priklauso Mozilla Firefox 3, kurią per parą parsisiuntė net 8 002 530 kartų.

Didžiausias pasaulyje interneto greitis buvo užfiksuotas perduodant duomenis iš Kalifornijos į Šveicariją stulbinančių 2,38 gigabitų per sekundę greičiu.
Kompiuterinis žaidimas, kuriam talkino daugiausiai aktorių, yra „Grand Theft Auto”. Jį padėjo kurti tokios žvaigždės, kaip Samuel L Jackson, Ray Liotta, Chris Penn, Ice T ir kiti.

 

Didžiausias golfo turnyras internete: 1999 metais į turnyrą „Jack Niddaus Online Golf Championship” susirinko 11 tūkstančių internautų.

Pirmasis kompiuterinis virusas buvo sukurtas 1983 m. lapkričio mėnesį, jo autorius – studentas iš Masačiusetso Fredas Kohenas. Tai buvo tiesiog programėlė, paleidžianti save pačią daug kartų.

 

Geriausias šachmatų kompiuteris iki šiol laikomas „Deep Blue”, kuris 1997 metais pagaliau laimėjo prieš žmogų (Garį Kasparovą) rezultatu 3,5:2,5.
Kompanijos „Apple” įkūrėjas Steve Jobs pateko į rekordų knygą kaip kukliausią atlyginimą gaunantis vykdomasis direktorius – oficialiai tai buvo 1 JAV doleris per metus.

 

www.itzinios.lt