Modernizuojant ūkius, remiamas tik naujos technikos įsigijimas

 

Žemės ūkio ministerija informuoja, kad už Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas įsigyjamos transporto priemonės ir žemės ūkio technika turi būti nauja ir neregistruota jokioje šalyje. Reikalavimas, kad ES paramos lėšomis įsigyjama žemės ūkio technika turi būti nauja, galiojo ir anksčiau.

Tačiau, liepos mėnesį patikslinus supaprastintas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės ,,Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrosios veiklos srities įgyvendinimo taisykles, tiksliau apibrėžtas naujos neeksploatuotos technikos statusas. Pasak žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, taisyklių patikslinimu siekiama užkirsti kelią nesąžiningam ES paramos lėšų panaudojimui.

 

Didžiosios Britanijos Vairuotojų ir transporto priemonių licencijavimo agentūros pateiktais duomenimis, iš 55 traktorių, kuriuos šiais metais Lietuvos įmonės pirko Didžiojoje Britanijoje ir dėl kurių pirkimo kompensavimo buvo pateiktos paraiškos Lietuvoje, 37 traktoriai jau buvo registruoti. Neatmetama galimybė, kad Didžiojoje Britanijoje užregistruota žemės ūkio technika buvo jau naudota.

 

Pasak Kazio Starkevičiaus, reikalavimas įsigyti naują ir neeksploatuotą žemės ūkio techniką jokiu būdu neiškreipia konkurencijos tarp įmonių, tiekiančių šią techniką Lietuvoje. ES paramos taisyklėse nėra numatyti apribojimai ar daromos išlygos žemės ūkio technikos pardavimą vykdančioms įmonėms.

 

Žemės ūkio ministerija ragina visus žemdirbius, įsigijusius ar ketinančius įsigyti naują žemės ūkio techniką bei siekiančius paramos pagal minėtą priemonę, atkreipti didesnį dėmesį į reikalavimus ir įsipareigojimus.

 

„Tai padės išvengti rizikos patirti nemalonumų dėl paramos lėšų sugrąžinimo“, – teigia žemės ūkio ministras.

Lietuvos žemės ūkiui skirtos paramos administravimo bei kontrolės sistema leidžia patikrinti tam tikrus susijusių fizinių ar juridinių asmenų veiksmus ir kitose ES šalyse.

 

www.infomazeikiai.lt