Didesnio atlyginimo lauksime bent porą metų

ATN.LT

 

Šiemet darbo užmokestį įmonės mažins ir toliau. Vieni ekspertai prognozuoja, jog šis procesas išsikvėps kitais metais, o kiti šią datą nukelia į 2011 metus. Konsultacijų bendrovės „OVC Consulting“ sausio viduryje atlikta Lietuvos įmonių apklausa parodė, kad beveik ketvirtadalis įmonių 2009 m. planuoja mažinti fiksuotąjį darbo užmokestį vidutiniškai 16 proc., o kintamąjį atlygį – nukirpti 20 proc. 2009 m. balandį įmonės buvo dar ryžtingesnės – apie planus mažinti išlaidas darbo užmokesčiui pranešė 37 proc. įmonių.

 

„Sausį visi laukė, kokie bus pirmojo ketvirčio rezultatai. O šie nieko gero neparodė. Todėl balandį apie atlyginimų mažinimą kalbėti pradėjo vis daugiau įmonių“, – komentuoja Žilvinas Akelis, „OVC Consulting“ vyresnysis konsultantas.

 

 

Apie ketinimus mažinti darbo užmokesčio biudžetą prasitarė daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių įmonių. O tai reiškia atlyginimų apkarpymą, darbo laiko trumpinimą arba etatų mažinimą. Dažniausiai griebiamasi atlyginimų karpymo.

 

„Šiemet atlyginimai tikrais nekils. Kitąmet galbūt jie nustos smukę. Na, o 2011 m. gal jau pradės stiebtis. Arba tuomet bent jau formuojant ateinančių metų biudžetą darbo užmokesčio eilutėje bus rašomos šiek tiek didesnės sumos nei anksčiau“, – prognozuoja Ž.Akelis.

 

Neda Songinaitė, „Hay Group“ generalinė direktorė Baltijos šalims, mano, kad kitais metais padėtis išliks panaši kaip ir šiemet, tačiau konkretūs atlygio didėjimo arba mažėjimo atvejai priklausys nuo įmonių veiklos sektoriaus, padėties jame ir pačios įmonės strategijos.

 

„Geriausia padėtis ir toliau išliks greitojo vartojimo prekių ir farmacijos sektoriuose. Bet apskritai tikėtina, kad mažės ir kintamoji, ir bazinė atlyginimų dalys. Gali būti, kad bus didinama nuo rezultatų priklausanti dalis, o bazinis atlyginimas mažinamas“, – gaires braižo „Hay Group“ atstovė.

Palmira Sirusienė, „Noriu personalo sprendimų grupės“ direktorė, neabejoja, kad šiemet atlyginimai mažės. Tam įtakos turės ir bankrutuojančių įmonių skaičiaus augimas, ir didėjantis nedarbas, rašo „Verslo žinios“.

 

www.atn.lt