Policijos pareigūnai uniformomis dalysis tarpusavyje

 

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga ragina policijos pareigūnus, kurie dar turi nenudėvėtų uniformų ar jų dalių, pasidalyti jomis su kolegomis. Mat valstybė policininkus paskutinįkart aprengė pernai rudenį

„Uniforminės aprangos dėvėjimo terminas 71 proc. policijos pareigūnų baigsis 2011 metais, o lėšų naujai aprangai turėsime labai mažai.

Būten todėl reikia ieškoti ir kitų būdų pagelbėti, nes yra veiklos sričių, kur be uniformos pareigūnas dirbti negali“, – sakė akcijos, kurios idėja – pasidalyti uniformomis, iniciatorė, Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė.

Uniformoms – vis mažiau

2008 metais kasdieninė ir išeiginė uniforma buvo išduota 39 policijos komisariatų ir specializuotų policijos įstaigų viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnams (apie 6560 pareigūnų) už 14,7 mln. litų.

 
2009 metais pavyko išduoti uniformas tik 29 procentams naujokų bei viešosios policijos pareigūnų. Buvo išduota aprangos už 3,9 mln. litų.

Pagal galiojančius normatyvus vidutinė tarnybinės uniformos komplekto vertė naujai priimtam pareigūnui siekia 3500 litų, o jau dirbančiam policijos pareigūnui – 1590 litų.

Pagal vidinius normatyvus, kasmet patrulinėje tarnyboje dirbančiam policininkui turėtų būti išduodami vasariniai ir žieminiai marškiniai, kelnės ir batai pailgintais auliukais. Kas dvejus metus pareigūnas turėtų gauti dar vienus kitokio tipo batus ir vasarinę kepurę. Kas trejus metus jam turėtų būti skiriama nauja vasarinė ir žieminė striukė. Bene ilgiausiai turėtų tarnauti žieminės kepurės – jas numatyta keisti tik kas penkerius metus.

{balsas2}