Pirmą kartą šalies istorijoje bus apdovanota Lietuvos Metų Moteris

Kovo 1 d. pirmą kartą šalies istorijoje bus išrinkta Lietuvos Metų Moteris. Šešiolika metų gyvavusi žurnalo „Moteris” idėja rinkti Metų Moterį tampa nacionaliniu projektu, kuriuo siekiama įvertinti lietuvių moterų nuopelnus ne tik mūsų šaliai, bet ir pasauliui. Lietuvos Metų Moterį rinks ne tik garbi komisija, bet ir visi norintys. Susipažinti su kandidatėmis ir balsuoti už jas jau galima interneto svetainėse: www.metumoteris.lt, www.tv3.lt ir www.delfi.lt . Balsavimas internetu truks iki vasario 22 d. Laureatės bus paskelbtos ir apdovanotos kovo 1 d. tiesioginės TV3 transliacijos metu.

 

„Projektas, prasidėjęs 1992-aisiais, pagaliau peržengė žurnalo ribas ir tapo nacionaliniu. Ypač džiugu, kad tarp nominančių yra ne viena moteris, garsinanti Lietuvos vardą ir už šalies ribų, – sako žurnalo „Moteris” vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė. – „Lietuvos Metų Moters” apdovanojimas yra simbolis visoms moterims. Norime, kad visuomenė pastebėtų ir įvertintų moterų veiklą. Be to, šiuo apdovanojimu skatiname moteris būti aktyvias įvairiose gyvenimo srityse. Juk moteris yra gyvenimo variklis.”

Šiemet vieno populiariausių šalyje žurnalo moterims projekto partnere tampa TV3 televizija.

„Labai džiugu, kad šį gražų ir iškilmingą renginį, skirtą ypatingai progai – pagerbti ir apdovanoti „Lietuvos Metų Moterį 2008″ pirmą kartą tiesiogiai transliuos TV3. Neabejoju, kad kiekviena moteris už darbą, kūrybą, atsidavimą ir kantrybę yra nusipelniusi šio apdovanojimo, todėl linkiu visoms kandidatėms sėkmės ir žavių, šiltų šypsenų ne tik pirmąjį prasidėjusio pavasario vakarą, bet ir visus metus”, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Iki šiol žurnalo „Moteris” Metų Moters titulą jau yra pelniusios: Alma Adamkienė, Kazimira Prunskienė, Rūta Vanagaitė, Bronė Vainauskienė, Janina Lapinskaitė, Margarita Starkevičiūtė, Lolita Varanavičienė, Algimanta Žukauskienė, Nijolė Drazdienė, Gražina Liautaud, Ugnė Karvelis, Rūta Jezerskytė, Nomeda Marčėnaitė, Edita Mildažytė, Jurga Ivanauskaitė, Jurga Šeduikytė.

Tapti 2008-ųjų Lietuvos Metų Moterimi pretenduoja: eurokomisarė Dalia Grybauskaitė, teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Ina Marčiulionytė. Laureatę renka autoritetinga komisija ir visuomenė, Lietuvos Mietų Moterimi‘2008 bus paskelbta ta kandidatė, kuri surinks daugiausia komisijos ir visuomenės balsų. Jai bus įteikta originali lietuvių juvelyro sukurta segė.

Per „Lietuvos Metų Moters 2008” apdovanojimus bus paskelbtos ir 7 papildomų nominacijų („Metų iniciatyva”, „Metų atradimas”, „Metų pergalė”, „Metų alternatyva”, „Metų karjera”, „Metų šviesa”, „Metų nematomas darbas”) lauretės. Į šiuos apdovanojimus pretenduojančias meno, muzikos, sporto, mokslo, verslo bei visuomeninės veiklos sričių atstoves taip pat vertina bei renka ir komisija, ir visuomenė.

Projekto „Lietuvos Metų Moteris‘2008” komisiją sudaro 8 nariai – mokslo, verslo ir kultūros atstovai: žurnalo „Moteris” vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė, Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka, mokslininkas, dėstytojas, SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis, dirigentas Modestas Pitrėnas, žurnalistė, teatro vadybininkė Ada Paukštytė, žurnalistė, VšĮ „Rožinio kaspino draugija” įkūrėja Erika Umbrasaitė, menininkė, vaikų labdaros akcijų globėja, „Metų Moteris 2004” Nomeda Marčėnaitė.