flyLAL kreipėsi į teismą dėl bankroto

www.vtv.lt

AB „flyLAL – Lithuanian Airlines“ pateikė pareiškimą Vilniaus apygardos teismui dėl bankroto bylos iškėlimo. Skrydžių veiklos oro bendrovė nevykdo nuo sausio 17 d.
„Mes ieškojome visų įmanomų galimybių tęsti veiklą, tačiau nebegalėdami toliau vykdyti skrydžių ir nematydami realių galimybių veiklą atnaujinti, buvome priversti kreiptis dėl bankroto bylos iškėlimo. Esant dabartinei situacijai, manau, tai vienintelis teisingas sprendimas“, – sakė AB „flyLAL – Lithuanian Airlines“ generalinis direktorius Vytautas Kaikaris.

 

Jis apgailestavo, kad tai skaudžiai paliečia oro bendrovės keleivius, darbuotojus, verslo partnerius, neigiamai įtakoja Lietuvos aviacijos sektorių ir su juo susijusias sritis.

V.Kaikaris paaiškino, kad nutrūkus bendrovės finansavimui, oro bendrovės „flyLAL – Lithuanian Airlines“ finansinė būklė 2008 m. ketvirtą ketvirtį bei 2009 m. pradžioje ypatingai pablogėjo, ir nebuvo galimybių be papildomų investicijų ją pagerinti.

Atsižvelgdamas į įmonės finansinę būklę, padėtį aviacijos rinkoje ir į tai, kad valstybės institucijos sustabdė Lietuvos skrydžių bendrovės vežėjo pažymėjimą ir licenciją, AB „flyLAL – Lithuanian Airlines“ generalinis direktorius kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Keleivių, kuriems oro bendrovė „flyLAL“ yra pardavusi bilietų į skrydžius, kurių nebevykdys, yra apie 8,5 tūkst., bilietų įsigyta už maždaug 6 mln. litų.