Kaip tarpusavyje derinti dekoracijas?

Atsidūrėte keblioje padėtyje, nes niekaip nežinote kaip tinkamiausiai dekoruoti, papuošti savo kambarius? Ar tiesiog nusprendėte, kad atėjo metas naujovėms? Pateikiame keletą idėjų, iš kurių tikrai atsirinksite sau tinkamą.

Patarimai:

1. Daiktų skaičius: 3, 5, 7. Ši sistema labai paprasta. Žmogaus akiai daug maloniau žiūrėti į vienoje vietoje pastatytus, paguldytus ar pakabintus 3, 5 ar 7 daiktus nei į 2 ar 4. Jeigu pasirinksite tris elementus, tai du iš jų mažesnius ir vieną didesnį. Žaiskite su dydžiais, perspektyvom ir skirtingais formatais.

 

2. Grupuokite pagal bendrus požymius: spalvą, formą, medžiagą, iš kurios daiktas padarytas, temą ar funkciją. Kartais užtenka vos kelių bendrumų, kad suformuotume bendrą nuostabų vaizdą.

 

3. Žaiskite su dideliais ir mažais dydžiais. Pastatykite didelį ir daug mažesnį daiktą šalia. Efektas – stulbinantis.

 

4. Ant stalo ar lentynos tarp daiktų grupelių palikite aiškius tarpus, tai suformuosite kiekvieną individualų stiliaus elementą. Tarpas tarp jų turėtų būti tokio dydžio, kaip mažesnioji elementų grupė.

 

5. Dekoruokite sienas paveikslais ar fotografijomis. Naudokite vienodus rėmelius, ar vienodą temą, stilių, vieno autoriaus kūrinius.

 

6. Skirtingi daiktų modeliai gali būti suderinami spalvų kombinacijomis.

 

7. Nepadauginkite spalvų. Vienoje erdvėje turėtų dominuoti vienas, du, daugiausiai trys tonai, kurie tarpusavyje nesipjauna.

 

8. Jeigu mėgstate ryškumą, emocijas, rinkitės stiprius spalvų kontrastus ir negailėkite ryškių spalvų.

 

9. Vienos spalvos dekoracijos veikia harmoningai. Kad erdvė neatrodytų nykiai, galite įterpti mažus spalvinius niuansus arba naudoti skirtingas daiktų materijas.

 

10. Šviestuvas – dekoracijos elementas, jeigu jį įterpsite į kambario erdvę ir spalviškai bei stilistiškai įkombinuosite.

 

11. Pagalvės – vienas iš svarbiausių stiliaus elementų. Jų gali būti visur: mažų, didelių, įvairiausių formų. Žinoma derinkite jų spalvas, pvz: turkio, geltoną ir žalią.

 

12. Akcentuokite mėgstamiausius daiktus. Jiems paskirkite matomiausią kambario vietą.

 

13. Turėkite namuose daug vazų. Kad atkreiptumėte į jas dėmesį, gėlių puokštę „išmėtykite“ keliose vazose. Taip neapkrausite vaizdo ir kambario erdvė atrodys žaismingiau.

 

14. Išdėliokite svarbiausias knygas su gražiausiais viršeliais ant kavos stalelio. Tai bus ne tik stilinga, bet ir visuomet gurkšnodami kavą galėsite pavartyti mėgstamiausius skaitalus.

 

15. Paskutinis patarimas – būkite drąsūs, išmanūs ir nebijokite eksperimentuoti. Jeigu kas nepatiks, visuomet galėsite perstatyti ar perdėlioti.

 

{alfa2}