Prie Kalnėnų pagrindinės mokyklos vyko akcija „Saugiai į mokyklą-saugiai į namus“

Rugsėjo 5-osios rytą skubančius į Kalnėnų pagrindinę mokyklą vaikučius pasitiko Raudonojo kryžiaus atstovai, Mažeikių rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio pareigūnai, kadangi buvo vykdoma akcija „Saugiai į mokyklą-saugiai į namus“.

Šios akcijos, vykusios Kalnėnų pagrindinės mokyklos, Raudonojo kryžiaus ir Kelių policijos iniciatyva tikslas-vaikų saugumas kelyje, suaugusiųjų požiūris į saugų eismą.

 

Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į mažuosius eismo dalyvius, ypač tuos, kuriuos atveža tėveliai automobiliais ir išlaipina prie mokyklos, kitoje gatvės pusėje.

 

Tiek policijos pareigūnai, tiek ir Raudonojo kryžiaus atstovai stengėsi užtikrinti, kad vaikai mokyklą pasiektų eidami tik per pėsčiųjų perėją, taip pat suteikė informacijos kaip saugiai elgtis gatvėje, kalbėjo apie drausmingumą ir atsakomybę už savo elgesį kelyje, domėjosi, ar vaikai turi atšvaitus, priminė šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu, neturintiems atšvaitų, juos dovanojo.

 

Mažeikių rajono policijos komisariatas, siekdamas atkreipti dėmesį, kad prasidėjus naujiesiems mokslo metams gatvėse padaugėjo vaikučių ir, kad jiems būtų saugu kelyje į mokyklą ir iš jos, skatina visus eismo dalyvius, ypač suaugusiuosius, būti drausmingais ir atsakingais už savo elgesį kelyje ir rugsėjo mėnesį skelbia saugaus eismo mėnesiu.

 

Rugsėjo 1-10 dienomis patruliai, kartu su policijos rėmėjais, jaunaisiais policijos rėmėjais, Šaulių sąjungos atstovais, kitais aktyviais bendruomenės nariais, budės prie vaikų ugdymo įstaigų.

 

Pareigūnai vykdys trumpalaikius reidus prie mokyklų. Prieš pamokas ir po jų teisėsaugininkai tikrins transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai, (vairuotojo pažymėjimus, kitų būtinus dokumentus, saugos diržų, saugos šalmų naudojimą). Daug dėmesio bus sutelkta į vaikus, važiuojančius dviračiais. Pareigūnai domėsis, ar vaikai turi atšvaitus, primins jiems šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu. Prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose pareigūnai vykdys įvairių transporto priemonių vairuotojų ir jų keleivių elgesio (saugos šalmai važiuojantiesiems motociklu, važiavimo greitis) kelyje kontrolę.                

 

Pagal galimybes bus organizuojami mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų vairuotojų blaivumo atsitiktiniai patikrinimai.

 

Rugsėjo 12-18 dienomis visoje Europoje vyks prevencinė priemonė „Saugos diržų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose kontrolė“, kurią inicijuoja Europos kelių policijos tinklas (TISPOL). Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai taip pat vykdys šią prevencinę priemonę.

 

Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja miesto, rajono gyventojus ir svečius būti atsargesniems pėsčiųjų perėjose, apdairesniems prieš žengiant į važiuojamąją kelio dalį.

 

Mažeikių raj. PK informacija

 

{parasas}