Ar žinote, kad daugelyje avialinijų lėktuvų nėra 13 eilės?

Kiekviena kultūra turi tam tikrų prietarų, kuriais tikima iki šių dienų. Vienas tokių itin reikšmingų prietarų, egzistuojančių kone visose tautose – baimė skaičiui 13. Iki šiol tikima, kad šis skaičius yra blogio įsikūnijimas ir jo reikia vengti. Pasirodo avialinijų bendrovės irgi laikosi šio prietaro ir net labai griežtai. Vienas tokių pavyzdžių – 13 eilės lėktuvuose nebuvimas.

 

Tokios nacionalinės oro bendrovės kaip Air France (Prancūzija), Iberia (Ispanija), Continental (Jav), bei net pigių skrydžių bendrovė Ryanair savo lėktuvuose nežymi 13 eilės. Dalis dirbančiųjų ten net negali paaiškinti, kodėl kompanija laikosi tokios politikos. O ir daugeliui keleivių nekyla mintis pasidomėti, kur ji yra dingusi.

 

Vietinius skrydžius Jungtinėse Amerikos Valstijose teikianti oro skrydžių bendrovė Alaska Airlines turi lėktuvų, kuriuose yra nelemtoji 13 eilė.

 

„Ne paslaptis, kad naujas lėktuvas kainuoja nerealius pinigus, todėl gavę pasiūlymą įsigyti naujus lėktuvus pigiau iš gamintojų mes nedvejodami sutikome“, – teigia Geoff Pettis, vienas iš Alaska Airlines vadovų, – „Deja, supratome, kad pirkinys turi keleiviams nepageidaujamą savybę – 13 eilę, į kurią praktiškai visi atsisako sėstis. Net kai parduoti visi bilietai į skrydį, vos tik pamatę, kur jiems yra likusi laisva vieta, keleiviai sukelia tikrai nemažus skandalus. Jau dabar deriname darbo planą, per kurį ištaisysime pirkinio „klaidas“.

 

Viena didžiausių JAV skrydžių bendrovių Continental prieš porą metų grąžino 13 eilę, kad būtų išlaikyta logika. Tačiau vos tik ši bendrovė susijungė su kita bendrovė United Airlines, šis sprendimas buvo atšauktas, kad „keleiviai nebūtų klaidinami ir išliktų prekės ženklo nuoseklumas“, teigiama oficialiame bendrovės pranešime. Tačiau tikroji priežastis, kaip teigia dirbantys šioje kompanijoje, yra žymiai paprastesnė – patys vadovai nebuvo linkę naudotis kompanijos lėktuvais, bijodami, kad velnio simbolis turės įtakos skrydžio saugumui.

 

Tokios aiškios politikos laikosi matyt ir viena didžiausių Vokietijos oro skrydžių bendrovių Lufthansa, savo lėktuvuose neturinti ne tik 13, bet ir 17 eilės. „Mes gerbiame savo klientų įsitikinimus ir nenorime, kad jie nesijaustų nepatogiai. Skaičius 17 tiek Italijoje, tiek Brazilijoje – šalis, į kurias mes perskraidiname per metus tikrai nemažai keleivių – laikomas tokiu pat nelaimingu kaip ir skaičius 13, todėl nebuvo net kalbos, ar reikėtų į tai neatsižvelgti“, – teigia avialinijų viešųjų ryšių specialistė Jennifer Janzen.

 

{balsas2}