Prancūzijoje mirė anoreksija sirgusi manekenė Isabelle Caro

Anoreksija sirgusi buvusi prancūzų manekenė, kuri 2007 metais atsidūrė pasaulio dėmesio centre, nusifotografavusi nuoga kampanijai prieš šią ligą, mirė praėjusį mėnesį, būdama 28 metų, trečiadienį vakare pranešė tinklalapis 20Minutes.ch.

Isabelle Caro gyvenimo draugas Šveicarijos dainininkas Vincent’as Bigleris patvirtino, kad ji mirė lapkričio 17 dieną. Prieš tai ji apie dvi savaites buvo gydoma ligoninėje dėl ūmios kvėpavimo takų ligos, nors V.Bigleris tikslios mirties priežasties nežinojo.

Ilgametė I.Caro aktorystės instruktorė Daniele Dubreuil-Prevot trečiadienį naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad manekenė mirė grįžusį į Prancūziją tuojau po to, kai baigė dirbti Tokijuje.

D.Dubreuil-Prevot teigė nežinanti manekenės mirties priežasties, tačiau pridūrė, kad I.Caro „seniai sirgo“, turėdama omenyje anoreksiją.

Manekenė atsidūrė dėmesio centre 2007 metais, kai apnuogino savo išsekusį kūną per prieštaringai vertinamo italų fotografo Oliviero Toscani fotosesiją vienų mados namų kampanijai prieš anoreksiją. Šios nuotraukos buvo pirmąkart pristatytos per mados savaitę Milane. Tuo metu 1,65 metro ūgio I.Caro tesvėrė 32 kilogramus.

Skandalinga jos nuotrauka išprovokavo audringus debatus mados pasaulyje. Ji buvo uždrausta Italijos reklamos priežiūros agentūros, o analogiška institucija Prancūzijoje rekomendavo prancūzų kompanijoms šios nuotraukos nenaudoti.

„Ji buvo gydoma ligoninėje dėl ūmios kvėpavimo takų ligos, be to, pastaruoju metu buvo labai pavargusi, tačiau aš nežinau mirties priežasties“, – V.Bigleris sakė 20Minutes.ch.

I.Caro anoreksija sirgo nuo 13 metų. 2006 metais, kai sulyso iki 25 kilogramų, mergina patyrė komą.

Gražuolė kovojo su šiuo mitybos sutrikimu ir šių metų pradžioje buvo paskelbusi, kad jos svoris padidėjo iki 42 kilogramų, praneša „20 Minutes“. 2007 metais I.Caro sakė nusprendusi pozuoti O.Toscani kampanijai „Ne“ anoreksijai“, siekdama perspėti kitas merginas, kuo gresia per didelis liesumas.

„Maniau, mano kančia galėtų tapti galimybe perduoti žinią ir pagaliau suteikti įvaizdį tam, ką reiškia liesumas ir prie kokių pavojų jis veda, tai yra mirties“, – pabrėžė ji.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}