„ORLEN Lietuva“ ekonomiškai strategiška tik Mažeikiams, bet ne Lietuvai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė išgirdusi iš Lenkijos valstybės vadovo Bronislawo Komarowskio patikinimą, kad kol kas apie „Orlen Lietuva“ pardavimą nėra kalbama. Valstybės vadovė nesureikšmina ir pačių kalbų apie galimą įmonės pardavimą ir primena, kad ji jau buvo parduota ir amerikiečiams, ir rusams, dabar priklauso lenkams.

 

„Tokių įmonių pelningumo klausimai yra gana sudėtingi, taigi yra objektyvios priežastys, kodėl „Orlen“ nėra taip lengva būti pelninga. Todėl, aišku, kad įmonė pasisamdė konsultantus, kurie turėtų patarti, kaip optimizuoti veiklą. Apie pardavimą kol kas nėra kalbos, tą patvirtino man ir Prezidentas“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams trečiadienį.

 

Valstybės vadovė teigė girdinti įvairių spekuliacijų „Orlen Lietuva“ pardavimo tema ir spėja, kad jos sklinda iš suinteresuotų pusių.

 

„Gal kai kas ir norėtų nusipirkti pigiau, nes dabar rinkos kaina yra beveik dvigubai mažesnė nei sumokėjo „PKN Orlen”. Nemanyčiau, kad kažkas galvodamas nors kažkiek apie verslą parduotų 50 proc. pigiau nei pats mokėjo“, – svarstė D. Grybauskaitė.

 

Prezidentė neaktualizuoja galimo bendrovės pardavimo pasekmių ekonomikai ir primena, kad jos savininkai jau keitėsi tris kartus.

 

„Ekonomikai tai nėra strateginė įmonė, bet tas, kas įvežtų kurą, sumokėtų tą patį PVM į Lietuvos biudžetą. Tai strategiška tik tam miestui tiek, kiek įdarbina mūsų žmonių, Lietuvos piliečių, ir kiek jie sumoka į Lietuvos biudžetą. Tokia ir įtaka Lietuvos ekonomikai“, – dėstė D. Grybauskaitė.

 

www.atn.lt