„Mažeikiai“ pirmą kartą sezone iškovojo dvi pergales iš eilės

Penktadienį, lapkričio 18 dieną, sudėtingą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo „Mažeikių“ (5-8) klubas, kuris savų sirgalių akivaizdoje 86:76 (17:13, 20:22, 22:17, 13:20, 14:4) po pratęsimo palaužė Vilniaus „Statybą“ (6-7).

Nors beveik visas rungtynes pirmavo aikštelės šeimininkai, vilniečiai likus žaisti apie tris minutes sugebėjo susikrauti dviženklę persvarą – 69:59. Tačiau „Mažeikiai“ ėmė spausti varžovus, bei sugebėjo priartėti, kol galiausiai ekipos naujokas M. Stašys likus devynioms sekundėms rezultatą išlygino – 72:72. Pratęsimo metu „Mažeikiai“ jau žaidė užtikrintai ir nepaliko varžovams jokių šansų.

„Mažeikių“ klube debiutavęs Mindaugas Stašys per beveik 30 minučių pelnė 11 taškų (3/6 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai, 5/6 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

Tuo tarpu pernai Mažeikiuose žaidęs, o šiemet „Statybos“ garbę ginantis Vitalijus Lukša pelnė 17 taškų (6/9 dvitaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 7 kamuolius, tačiau 5 kartus suklydo.

Šeštadienį „Mažeikiai“ išvykoje susitiko su Marijampolės „Sūduva“ (7-6).

Spurtas ketvirtajame kėlinyje „Mažeikiams“ (6-8) ir vėl leido džiaugtis pergale. Mažeikiškiai išvykoje, po pratęsimo 101:97 (27:31, 18:20, 11:17, 31:19, 14:10) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ (7-7) krepšininkus, bei pirmą kartą sezone iškovojo dvi pergales iš eilės.

Po trijų kėlinių „Sūduva“ dar pirmavo 12 taškų skirtumu, tačiau svečiai besibaigiant kėliniui sugebėjo rezultatą išlyginti. Šeimininkų ekipos gynėjas Ž.Kuklierius dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė, o pratęsimo metu stipresni pasirodė „Mažeikiai“.

Tuo tarpu „Mažeikių“ gynėjas Parrishas Brownas galės džiaugtis ne tik komandos pergale, bet ir patekimu į klubo rekordų sąrašą. Amerikietis krepšininkas rungtynėse su „Sūduvos“ ekipa perėmė 7 kamuolius bei įsirašė savo vardą prie anksčiau rekordą pasiekusių krepšininkų – O.Mačernio, B.Harrisono ir V.Kazlausko.

Rekordą pasiekė ir „Mažeikių“ naujokas Mindaugas Stašys, kuris pataikęs 12 baudos metimų aplenkę anksčiau 11 pataikiusį R.Trakimą.

„Mažeikiai“ šiose rungtynėse suklydo net 24 kartus, tačiau šeimininkai klaidų padarė dar daugiau – 26.

Kitą savaitgalį „Mažeikiai“ du kartus susitiks su „Gargždų-Bremenos“ (3-11) ekipa: penktadienį išvykoje mažeikiškiai užbaigs pirmąjį reguliaraus sezono ratą, o šeštadienį namuose pradės antrąjį.