Ką užkandžiauti paplūdimyje?

Kelios valandėlės saulės vonių paplūdimyje, maudynės, paplūdimio tinklinis ir jau girdi, kad skrandyje orkestrai maršus groja. Alkio malšinti traškučiais išties nevertėtų – geriau kirminą nuraminti sveikais produktais, kurie ir sotumo suteiks ir papildomų kilogramų nepridės.

Dažnai taip nutinka, kad nespėji atpėdinti į paplūdimį, o ir valgyt jau norisi, nors prieš išeinant užkandai.

Gerą pusvalandį pasikaitini saulėje ir pradedi dairytis į aplinkui nešiojamus karštus čeburėkus, keptą duoną ar kitus švelniai tariant nenaudingus produktus. Nuo tokių alkio malšinimo ginklų ekspertai pataria atsisakyti ir siūlo sveikus produktus.

 

Vaisiai. Poilsiaujant prie jūros galima suvalgyti vaisių. Įsimeskite į krepšį kelis bananus, obuolius ar kelis persikus. Tiek vaisių pilnai pakaks, kad skrandis nustotų urzgti. Nepadauginkite, nes šie vaisiai – saldūs, o cukraus perteklius organizme nereikalingas.

 

Daržovės. Jei mėgstate pavyzdžiui, agurkus ir pomidorus, tuomet į paplūdimį geriau imkite juos, o ne vaisius. Žinant, kad per dieną reikia suvalgyti ne mažiau 500 gramų daržovių, galite sau leisti jų kur kas daugiau, nei vaisių.

 

Kefyras ir varškė. Kepinant kaitriai saulei kefyras bus pats tas. Ir alkio jausmą kuriam laikui pamiršite, ir atsigaivinsite. Jei visgi vien kefyro Jums bus per mažai, suvalgykite nesaldžią varškę, be priedų. Ir kefyrą, ir varškę rinkitės neriebius: kefyrą – 1 %, varškę – iki 5 % riebumo. Jogurtų geriau atsisakykite – dauguma jų sudėtyje turi daug cukraus, o jo perteklius, kaip jau minėjau anksčiau, nereikalingas.

 

Duoniukai. Dietinius duoniukai gaminami iš rugių, kukurūzų, miežių, kviečių bei kitų grūdų. Kruopščiai paruošti natūralus lengvas užkandis padės išlaikyti grakščią figūrą.

Uogos. 2-3 kąsniai arbūzo (galima ir meliono) taip pat atitolins alkį. Galima pasisotinti ir kitomis uogomis, pavyzdžiui, vyšniomis. Jų pakaks 150-200 gramų.

Virti kukurūzai. Kukurūzai gan kaloringas produktas, todėl jų geriau nepadauginti – pakaks vienos burbuolės.

Vytinta žuvis. Gerai tik nedideliais kiekiais ir tuomet, jei esate tikras jos kokybe. Vytinta žuvis kaip žinia sūdyta, todėl „norės plaukti“, t.y. reikės daug gerti vandens, o skysčių perteklius organizme taip pat kenksmingas kaip ir jų trūkumas. Todėl jei jau norite paragauti, ragaukite, tik nepersivalgykite.

 

Šokoladas. Net jei šokoladas bus ypač juodas (kuris, kaip puikiai žinome mažiau kaloringas) paplūdimio užkandai deja, netiks. Šokoladas, o taip pat riešutai – sunkus, riebus maistas, kurį vartojant dideliais kiekiais organizme gali sukelti rūgštingumo procesus organizme. Letėja medžiagų apykaita, o rezultate – papildomi kilogramai. Be to, šokoladas lėtina įdegio procesą.

 

{alfa2}