Sinoptikai kitą savaitę žada 34 laipsnių karštį

Per Europą besiritanti karščio banga pasieks ir Lietuvą. Sinoptikai prognozuoja, kad kitą savaitę termometrų stulpeliai šoktelės iki 34 laipsnių. Šiandieną vyraus saulėti ir sausi orai, vėjas bus nepastovios krypties silpnas ir visai negaivins. Temperatūra kils iki 25–30 laipsnių, vietomis galbūt ir dar aukščiau. Pajūryje poilsiautojus gaivins lengvas bryzas.

Lietuvos meteorologijos tarnyba informuoja, kad liepos 12–15 dienomis daugelyje šalies rajonų bus 30–34 laipsniai karščio. Esant tokiam karščiui patariama vengti aktyvių darbų, stengtis be reikalo neiti į lauką.

 

Karščio banga ritasi ir per kitas Europos šalis, ypač didelis karštis pranašaujamas didesnėje Ispanijos dalyje, vakarų Vokietijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose.

Prognozuojama, kad Berlyne iki pat pirmadienio termometro stulpelis nekris žemiau 35–36 laipsnių, o nedidelio oro atvėsimo laukiama tik kitos savaitės pradžioje, praneša šalies meteorologai. Tuo metu ketvirtadienį Madride svilino 40 laipsnių karštis, praneša šalies sinoptikai. 34 laipsnių ir daugiau sieksiantis karštis čia išsilaikys ir kitą savaitę.

 

Sinoptikai įspėja, kad miškuose padidės gaisrų pavojus – vakariniuose rajonuose numatoma ketvirta gaisringumo klasė, kuri laikotarpio viduryje apims daugelį šalies miškų urėdijų.

 

{vtv2}