Tiesiog arbata: neįprastos grožio priemonės

 

 

Jums reikia nebrangios, efektyvios ir natūralios kosmetikos? Pabandykite pasigaminti savo grožio priemonę, panaudodami pačią paprasčiausią arbatą. Arbatoje yra daug svarbių vitaminų: provitaminas A, B grupės vitaminai, vitaminas C, K, nikotininė rūgštis. Jų kiekis priklauso nuo arbatos tipo, kokia ji – juoda, žalia, raudona ar geltona.

Išgerdami 3 – 4 puodelius žalios arbatos, jūs patenkinsite organizme vitamino P poreikį. Be to žalioji arbata turi antioksidantinių savybių, stabdo organizmo senėjimą.

Juodoje ir žalioje arbatoje yra didelis kiekis rauginių medžiagų, eterinių aliejų, alkaloidų, amino rūgščių ir kitų naudingų medžiagų. O štai kalorijų šiame gėrime nėra, todėl jis labai naudingas figūrai.

Arbata veidui

– Jei nors kelis kartus per savaitę apiplausite veidą žalios pasūdytos arbatos nuoviru, o dar geriau patrinsite ledo kubeliais iš tokios arbatos, išsaugosite savo odos šviežumą ir sveiką spalvą.

– Silpnas arbatos nuoviras puikiai nuvalo makiažą – nebereiks pienelio.

– Jei turite uždegimo sukeltų spuogų, patrinkite odą raudonosios arbatos – karkade, nuoviru.

– Kaukė iš arbatos padės, jei oda susierzino ir paraudo nuo saulės, kai išsiplėtusios poros ir kraujagyslės. Reikia minkštą audinį arba marlę sudrėkinti arbatos tirpalu ir pridėjus prie odos palaikyti 10 – 20 minučių.

– Iš arbatos galima padaryti kaukę vystančiai odai. Valgomąjį šaukštą miltų išmaišykite stiprioje arbatoje, kad gautumėte grietinės konsistenciją, pridėkite kiaušinio trynį. Patepkite odą ir palaikykite kaukę 10 – 15 minučių. Vėliau nuplaukite šiltu vandeniu.

– Arbata savaiminiam įdegimui. Užvirkite arbatinį šaukštelį juodos arbatos su trim valgomaisiais šaukštais vandens, pavirkite 2– 3 minutes, nukoškite. Šiuo nuoviru praplaukite veidą ryte ir vakare.

– Nuo maišelių po akimis ir vokų patinimo padės arbatos tirščiai, likę arbatinuke. Sumaišykite juos su grietine ir, patepę vokus, pabūkite 5 – 10 minučių.

Arbata kūnui

– Nuo rankų prakaitavimo padeda vonelės iš stipraus arbatos nuoviro. Geriausiai rinktis žaliąją, nes juoda arbata gali nudažyti odą. Užvirkite 4 arbatinius šaukštelius arbatos su dviem stiklinėm vandens, virkite 2 – 3 minutes. Darykite voneles po 10 – 15 minučių.

– Jei labai prakaituoja kojos padės ta pati procedūra, tik pageidautina prie 4 šaukštelių arbatos pridėti 1 arbatinį šaukštelį maltos ąžuolo žievės.

– Odą labai gerai tonizuoja vonios su arbata. Užvirinkite 4 desertinius šauktus juodos arba žalios arbatos su viena stikline vandens. Leiskite 10 minučių pastovėti ir supilkite į vonią. Jei lepinatės vonioje su juodąja arbata, tai jūsų oda gali šiek tiek „įdegti”. Bet po to teks vonią gerai išvalyti.

– Jei ant kūno turite smulkių sumušimų ar įpjovimų, oda truputi suerzinta, patrinkite ją karkade nuoviru.

Arbata plaukams

– Sausiems plaukams. Ištrinktus plaukus skalaukite nestiprios žalios arbatos nuoviru. Plaukai bus purūs ir blizgantys. Jei jums jus tai netinka, paprasčiausiai įtrinkite plaukų šaknis vatos tamponu, suvilgytu arbatos nuovire. Taip jūs sustiprinsite šaknis ir atsikratysite pleiskanų.

– Riebiems plaukams. Sumaišykite 30 g degtinės su arbatiniu šaukšteliu citrinos sulčių ir viena stikline žalios arbatos, atskieskite litru virinto vandens. Sušlapinkite ištrinktus plaukus šiuo skysčiu ir nebenuplaukite. Reikės 3 – 4 procedūrų.

– Plaukų padažymas. Jei norite suteikti savo plaukams kaštoninį atspalvį pasigaminkite stiprų granuliuotos juodos arbatos nuovirą. Tai bus apytiksliai 2 valgomieji šaukštai arbatos litrui vandens. Viską ant lėtos ugnies pavirinkite 10 – 15 minučių. Kai nusistovės perkoškite ir sušlapinkite plaukus, uždenkite galvą polietileniniu maišeliu ir šiltai apsivyniokite. Po 10 – 15 minučių jau matysis naujas plaukų atspalvis, po 40 minučių – sodri spalva. Nenuplaukite.

– Žiliems plaukams. Stiklinę stiprios karštos arbatos sumaišykite su 4 valgomaisiais šaukštais kakavos arba kavos miltelių, viską gerai išmaišykite, ištepkite plaukus, įtrinkite ir iššukuokite. Nenuplaukite.

– Vietoj lako plaukams. Prieš garbanodamos plaukus su suktukais ar pindamos kasytes sudrėkinkite plaukus tokiu tirpalu: 2 arbatinius šaukštelius sausos arbatos užpilti stikline virinto vandens, kai nusistovės perkošti. Garbanos laikysis žymiai ilgiau.

 

www.atn.lt