Legendinė grupė „Vairas“ savo paskutinį albumą dedikavo ilgamečio grupės vokalisto atminimui

Prieš dvejus metus grupė „Vairas“ pradėjo ruoštis penkiasdešimtajam grupės gyvavimo jubiliejui. Šiai progai pažymėti buvo įrašinėjamas albumas „50“, tačiau nei vienas iš grupės „Vairas“ net  nežinojo, kokiomis aplinkybėmis jis pasirodys. Vasarį, prieš pat sukaktį, grupės nariai ir gerbėjai atsisveikino su „Vairo“ lyderiu Edmondu Čivinsku. Grupės muzikantai šį paskutinį albumą dedikavo ilgamečio grupės vokalisto atminimui.

Grupės „Vairas“ oficialus gimtadienis – 1960 m. kovo 8–oji. Tada tai buvo saviveiklinis Šiaulių dviračių ir variklių gamyklos „Vairas“ darbuotojų ansamblis. Gamyklos vardu grupė ir pasivadino. Nors pirmus du dešimtmečius tai ir buvo kolektyvas, koncertuojantis gamyklos švenčių proga, 1982 m. „Vairas“ žengė į profesionalios Lietuvos muzikos sceną.

Taigi grupė veiklą pradėjusi kaip mėgstamas užsiėmimas po darbo, tapo vienu populiariausių vardų šalyje. Penkiasdešimties metų grupės istorijoje – kelis kartus pasikeitusi sudėtis, galybė aplankytų festivalių, laimėtų konkursų, septyni oficialūs įrašai (nuo plokštelių ir kasečių iki kompaktinių plokštelių) ir net išsiskyrimas.

2000 m. veiklą atnaujinęs „Vairo“ kolektyvas, 2010 m. vėl rašo į grupės istoriją. Tai penkiasdešimtasis grupės jubiliejus, kuriam grupė ruošėsi jau porą metų. Įrašinėdami jubiliejinį albumą „50“ vyrai nežinojo, kad jį pristatyti teks be šviesaus atminimo vokalisto E.Čivinsko.

„Visi labai laukėme šio albumo, nes šis jubiliejus labai svarbus mums visiems. Ar dar yra grupių, kurios 50 metų aktyviai kuria?“ – retoriškai klausė daug metų „Vaire“ grojantis ir dainuojantis Juventas Radzys. „Deja, jį pristatysime jau ne su visa grupės sudėtimi. Bet nepasiduodame, gerbėjų lauksime albumo pristatymo koncertuose“, – pridūrė J.Radzys.

Kitą savaitę prekyboje pasirodysiančiame aštuntajame „Vairo“ albume – trylika naujų dainų. „Vairas“ gerbėjams pristato naujas, bet tokias pačias linksmas, energingas lietuviškas dainas.

„Papildėme grupės sudėtį, šiuo metu aktyviai repetuojame ir ruošiamės koncertams“, – apie grupės „Vairas“ kasdienybę pasakojo J.Radzys.

 

{parasas}