Mažeikiuose pagautas atviraširdis kontrabandininkas

Trečiadienį, kovo 24 ryte, VSAT Šiaulių rinktinės  Mažeikių užkardos pasieniečiai, turėdami informacijos, kad vienoje Mažeikių miesto gatvėje gali įvykti sandėris dėl nelegalių rūkalų, surengė pasalą. VSAT pareigūnai, stebėjo, kaip du vyriškiai iš vieno automobilio į kitą perdeda kelioninį krepšį. Priėję ir prisistatę pasieniečiai paprašė parodyti jo turinį. Į pasieniečių pasalą pakliuvęs kontrabandinių cigarečių pardavėjas neklausiamas nusivedė VSAT pareigūnus į draugės namus, kur laikė rūkalus.

Automobiliu „Mitsubishi Lancer“ nelegalių prekių įsigyti atvykęs 60-metis mažeikiškis – gerai žinomas Šiaulių pasieniečiams. Jam prieš keletą mėnesių skirta 5000 litų bauda už akcizais apmokestinamų prekių laikymą pažeidžiant nustatytą tvarką. Šįkart vyras atidarė transporto  priemonės bagažinę, kurioje pūpsojo tik ką įdėtas krepšys su 300 pakelių kontrabandinių cigarečių „Saint George Lights“ rusiškomis banderolėmis.

 

Mažeikiškis VSAT pareigūnams papasakojo, kad prekes įsigijo iš greta stovėjusio 25-mečio Akmenės rajono Agluonų kaimo gyventojo, atvykusio ir rūkalus atgabenusio automobiliu „Volkswagen Passat“.

Pasieniečių sulaikytas akmeniškis savo kaltės neneigė. Negana to, VSAT Šiaulių rinktinės pasieniečius gerokai nustebino prisipažindamas, kad netoliese gyvenančios draugės namuose laiko dar keletą šimtų pakelių kontrabandinių cigarečių. Nieko nelaukę VSAT pareigūnai kartu su sulaikytaisiais nuvyko į nurodytą vietą. Kadangi namuose nieko nebuvo, 25-metis atsirakino namų duris ir išnešė krepšį, kuriame buvo dar 670 pakelių cigarečių „Saint George Lights“ su rusiškomis banderolėmis.

Jis VSAT pareigūnams papasakojo, kad šias nelegalias prekes įsigijo viename Šiaulių turguje ir parduodamas už  keliais litais didesnę kainą ketino pasipelnyti. Visos cigaretės ir automobilis paimti ir saugomi Šiaulių rinktinėje. Abu vyrai po apklausos paleisti. Dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką jiems pradėtos administracinės teisenos.

 

{parasas]