„Šiauliai“ gimtadienio proga A.Sireikai padovanojo LKL bronzą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medaliai atiteko „Šiaulių“ ekipai. Trečiosiose mažojo finalo rungtynėse šiauliečiai namuose 87:67 (27:12, 27:17, 18:20, 15:18) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir įteikė puikią dovaną antradienį gimimo dieną šventusiam vyr. treneriui Antanui Sireikai.

Rungtynes tolimu metimu pradėjo Žydrūnas Urbonas, tačiau šiauliečiai į tai atsakė atkarpa 12:0 ir po šešių Arvydo Šikšniaus taškų iš eilės sužaidus keturias minutes įgijo devynių taškų persvarą – 12:3. Nepaisant Gintaro Kručkausko paprašytos minutės pertraukėlės šiauliečiai ir toliau tolo nuo vangiai puolime žaidusių Utenos krepšininkų ir likus trims minutėms aikštės šeimininkų persvara jau pasiekė trylikos taškų ribą – 20:7.

Uteniškių puolimą šiek tiek atgaivino aikštelėje pasirodę Tomas Jasiulionis ir Šarūnas Vėlius (11:20), bet Antano Sireikos auklėtiniai atsakė dar vienu spurtu 7:1 ir po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo penkiolikos taškų persvarą – 27:12.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir antrajame kėlinyje. „Šiaulių” klubas atakas baigė triuškinančiais dėjimas arba tolimais metimais, o uteniškių puolimas ir toliau strigo. Sužaidus keturias minutes po Deivido Gailiaus skrydžio „Šiaulių” komandos persvara jau tapo triuškinanti – 46:21. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė ir įpusėjus susitikimui šiauliečiai įtikinamai pirmavo rezultatu 54:29.

Antrąjį kėlinį šiek tiek sėkmingiau pradėjo „Juventus” ekipa, kuri po Ž.Urbono tritaškio sumažino deficitą iki dvidešimties taškų (34:54), tačiau Derrickas Low dviem tritaškiai grąžino „Šiauliams” visą turėtą peravarą – 65:38. Dariaus Pakamanio tikslių atakų dėka „Juventus” klubas šiauliečiams dar labiau atitrūkti neleido, tačiau po trijų kėlinių „Šiauliai” ir toliau įtikinamai pirmavo – 72:49.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Vaido Pauliukėno tritaškio „Šiaulių” persvara buvo pasiekusi trisdešimtie staškų ribą (81:51), tačiau sėkmingos T.Jasiulionio atakos leido svečiams šiek tiek priartėti – 57:80. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepatikė ir šiauliečiai iškovojo pergalę rezultatu 87:67.

„Šiauliai“: A.Šikšnius 23 (5 rez. perd.), D.Low 18, D.Gailius 12, V.Šarakauskas 10 (9 atk. kam.), M.Kuzminskas 8 (8 atk. kam.), R.Grafas 6 (9 atk. kam.), M.Žukauskas 5, M.Prekevičius 3, V.Pauliukėnas 2.

„Juventus“: D.Pakamanis 18 (9 atk. kam.), Ž.Urbonas 12, T.Jasiulionis 11 (9 atk. kam.), J.Elvikis 7, N.Vashakizdzė ir G.Matulis – po 5, A.Mineikis 4, V.Praškevičius 3, Š.Vėlius 2.