Valinskas nemato pagrindo atsiprašyti prezidentės

Valdančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas, penktadienį pavadinęs prezidentės nuomonę „įžeistos bobos pozicija“, tvirtina nematantis pagrindo atsiprašyti. A.Valinskas taip pat teigia neketinantis trauktis iš valdančiosios koalicijos ir neatmeta galimybės atsiimsiantis savo kandidatūrą į kultūros ministrus, kuriai nepritaria prezidentė. Esą jis svarstytų galimybę atsiprašyti tik jei išgirstų, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė įsižeidė.

„Jei ateis signalas, kad prezidentė įsižeidusi, galima atsiprašyti, bet dabar nematau jokio pagrindo“, – šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams aiškino A.Valinskas.

„Kai vyrą pavadiną boba, jis gali įsižeisti, o šioje vietoje nematau problemos“, – pareiškė TPP vedlys. Jis tikino Seime girdėjęs „skaudesnių“ pasisakymų – pavyzdžiui, vadinant homoseksualais, arba ankstesnį prezidentą Valdą Adamkų vadinant „senuku“.

 

A.Valinskas teigia tokiu posakiu norėjęs „parodyti valstybės situaciją“ – kad „didžiuliais žingsniais einama autoritarinio režimo link“, ir nemanantis, kad tai buvo nepagarba šalies vadovei. Esą šią situaciją prireikus galima spręsti teisiniu keliu.

„Tai pasakyta vertinant tuos „argumentus“, kuriuos išsakė prezidentė, kitaip sakant, ji leido sau pasielgti grynai emociniu pagrindu, ir ne pirmą kartą. Aš dar kartą pabrėždamas, iššaukdamas ugnį į save, noriu pasakyti: iš tiesų karalius yra nuogas, ir nebijau tai padaryti“, – dėstė A.Valinskas.

 

TPP lyderis leido suprasti nesitikintis, kad po tokių pasisakymų bus paskirtas kultūros ministru, kaip ir esą nesitikėjęs būti paskirtas į šį postą prieš tai. Be kita ko, jis tikino „mažiausiai norėjęs ministrauti“.

„Jūs manote, kad be šio pasakymo buvo bent menkiausia galimybė tai padaryti? Aš tikrai nesiveržiau, ir tai buvo sąmoningai padarytas veiksmas iššaukiant situaciją į save parodyti, kokia situacija, ir kaip einama autokratinio, autoritarinio režimo link – valdymo stilius yra toks“ – teigė jis.

 

„Sąmoningai elgdamiesi, mes norėjome parodyti, kad yra daug problemų – neargumentuotai keičiami jėgos struktūrų vadovai, nes yra tiesiog sau naudingi, reikalingi žmonės, taikomi dvigubi, trigubi, keturgubi standartai. Mes esame turbūt geriausiai įsivaizduojami kaip trys beždžionėlės: nieko negirdžiu, nematau ir nieko negaliu sakyti, išskyrus pakėlę ranką ir visąlaik balsuodami „už“, – dėstė jis.

 

A.Valinsko žodžiais, gali būti „paaukotas“ ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

„Prezidentės reitingams krentant bus imamasi kitų ne mažiau drastiškų žingsnių, ir aš drįsčiau prognozuoti, kad artimiausiu metu gali būti iškeltas, jos tarp eilučių buvo pasiūlyta, klausimas aukoti Andrių Kubilių“, – pareiškė jis.

Bet po kiek laiko TPP lyderis aiškino „ginantis A.Kubiliaus nugarą“. Esą TPP nesvarsto galimybės palikti koaliciją, jei A.Valinskas ir nebus paskirtas kultūros ministru.

„Niekada nekalbėjome solidžiai apie kažkokį šantažą, kuriuo mus kaltina, kad trauksimės. Jei norėtume tai padaryti, būtume padarę tai seniai.(…) Mes su A.Kubiliumi aptarsime, ir frakcija savo nuomonės nekeičia, o ar kandidatūrą atsiimsiu, ar kitaip spręsiu, tikrai nestatome ant vienos lėkštės A.Valinsko buvimo ar nebuvimo ministro poste ir koalicijos šantažavimo“, – aiškino jis.

 

„Pritariu A.Kubiliaus nuomonei, kad ministras – ne kavos puodelis, ir norėčiau ją pratęsti: koalicija nėra kavos servizas, kurį kaip nori, gali dėlioti šeimininkė“, – pareiškė A.Valinskas.

TPP lyderis teigė dėl kandidato į šį postą apsispręsiantis pirmadienį, kai ketina susitikti su premjeru. Esą nesvarstoma A.Valinsko žmonos parlamentarės Ingos Valinskienės kandidatūra.

„Betrūko ministrienės. Nesvarstėme ir nesvarstysime“, – teigė jis.

 

{alfa2}