Partnerio pavydas – liga?
Ne veltui sakoma, jog pavydas – pirmas priešas moters ir vyro santykiuose. Ar įmanoma pakeisti pavyduolį? Ir kaip su tuo kovoti?
Kovoti su pavydu – sunkus reikalas. Šansų yra, bet labai mažų. Gali tekti paaukoti be galo daug jėgų ir energijos. Rezultatas? Nuovargis ir išsekimas. Net jeigu jūs tapsite angelu ir užsirakinsite namuose, priežastis pavydui vis tiek atsiras. Yra viena išeitis – asmeninis, nuoširdus pavyduolio noras pasikeisti. Problema slypi tik jame.
Galbūt, tas žmogus turi labai daug baimių, nepasitiki savimi arba atvirkščiai – trokšta valdyti. Su tuo būtina dirbti, aiškintis, priežastis ir sukurti naują planą ir būdus, kaip reaguoti, elgtis, statyti santykius. Jei pavydas peržengia ribas, tokiu atveju reikia kreiptis į specialistą. Psichoterapija reikalinga ne tik pacientui, kuris kenčia nuo patologinio pavydo jausmo, bet ir partneriui/-ei. Reikalingas abiejų partnerių noras pakeisti situaciją. Tikėjimas tuo, jog viskas pasikeis, abipusis palaikymas – privalomas.
Pavydas atsiranda ne tik tada, kai žmonės vedę (dažnai tai laikoma vedusiųjų problema). Pavydo jausmas gali kilti ne tik vos prasidėjus draugystei su partneriu/-e, bet ir tiems, kurių žmogus nemėgsta ar prie kurių net nėra prisirišęs. Tokio pavydo priežastis sunku paaiškinti. Dažniausiai tai būna užkasta giliai pasąmonėje. Pavydi tie žmonės, kurie nori pilnai valdyti kitą žmogų, kaip savo nuosavybę. Dažnai žmogus negali kontroliuoti savęs ir situacija tampa nekontroliuojama. Neleiskite, kad pavydas rastų kelią į rankos kėlimą prieš jus.
Jei jūsų pastangos ar kvalifikuoto specialisto pagalba nepadeda – BĖKITE!!!