Apsaugokime veidą ir lūpas nuo šalčio

 Žiemos metu gamtos sąlygos nėra palankios nei mūsų kūnui bei sielai, nei odai, ypač pastarosiomis savaitėmis. Šaltis, vėjas, speigas kasdieninis mūsų palydovas. Jei šaltu metu galime apsivilkti kalinius ar šiltą paltą, taip apsaugodami savo kūną, tai mūsų veidas lieka atviras negailestingam žiemos oro poveikiui. Šiuo laikotarpiu veidui ir lūpoms reikia ypatingos priežiūros.

Nepalankioji kontrastinė vonia – šilta – šalta

Ypač pavojingas mūsų veidui „kontrastinės vonios” fenomenas. Išorėje šaltis ir vėjas, o bute ar kontoroje – sausas ir šiltas oras. Šis didelis temperatūrų skirtumas labai veikia veido odą ir lūpas. Jis negailestingai jas išsausina. Jei jūsų oda sveika, tai ji lengvai prisitaiko prie aplinkos sąlygų, o jei jūs vargina pastovios odos problemos? Jei ji pleiskanoja, niežti, linkusi parausti ar yra dar kitokių nemalonių simptomų? Tada jai būtina padėti, apsaugoti nuo nepageidaujamų temperatūros permainų.

 

Norint sudrėkinti orą patalpoje galima šalia šildytuvo pastatyti atvirą indą su vandeniu. O pasirūpinti oda mums padės įvairiausi drėkinantys balzamai, kremai, kosmetiniai aliejai, kurie efektyvūs vakare po dušo ar vonios. Tačiau jų, pasak gydytojų dermatologų, kategoriškai negalima naudoti ryte prieš išeinant į lauką. Šių preparatų sudėtyje yra elementų, kurie šaltyje užšąla.

 

Dieną reikia teptis tik maitinančiais kremais, kuriuos moterys, turinčios riebią odą, turėtų rinktis tik sau tinkančius. Taigi pagrindinė taisyklė: jei orai žvarbūs vakare naudokite drėkinamąjį, o dieną – riebų vitamininį kremą.

 

Šiuo metų laiku patariama pamiršti, kad rytais naudinga praustis šaltu vandeniu. Jį reikėtų pakeisti valomuoju toniku. Žiemą mūsų dirgli oda yra ypatingai linkusi į visokius uždegiminius procesus, kuriuos gali nuraminti žalios arbatos, medetkos ekstraktai.

 

Didesnį dėmesį skirkite kojų priežiūrai. Atvėsus orams jų oda ima pleiskanoti, net skausmingai sutrūkinėja. Rytą ir vakare kojas tepkite vitamininiu kremu (labiausiai tinka kremas su vitaminu A).

 

Palepinkime odą kaukėmis. Jų galima pasigaminti namuose iš avižinių dribsnių, medaus, varškės, raugintų kopūstų, ramunėlių, jonažolės, alavijo. Veidui labai naudingos ir garų vonelės.

 

Be abejonės, veide atsispindi ir mūsų bendra savijauta. Todėl turime papildyti „vidinius resursus” žiemą taip trūkstamais vitaminais, stiprinti imunitetą ir branginti gerą nuotaiką.

 

Lūpų nelaižome, o patepame

Lūpos, kaip ir veidas – viena iš problemiškų sričių. Žiema jas ypač išvargina. Lūpų oda labai plona ir neturi riebalinių liaukų. Sutrūkinėjusios lūpos – natūrali reakcija. Kai lūpos džiūsta, jas aplaižome, todėl jos sausėja dar labiau. Be to daugumą moterų vargina herpesas. Todėl rūpestinga lūpų priežiūra labai svarbi.

 

Lūpas reikia kasdien valyti. Tam tinka kosmetinis pienelis, augalinis aliejus arba maitinantis kremas. Nereiktų pamiršti ir apie kasdienį lūpų masažą. Jis daromas apskritiminiais judesiais masažuojant lūpas dantų šepetėliu. Ši procedūra pagerina kraujotaką ir išsaugo natūralų lūpų gaivumą.

 

Žiemą higieninis lūpų pieštukas visada turi būti „po ranka”. Jis neleis odai išsausėti ir apsaugos nuo sutrūkinėjimų. Nakčiai lūpas galima pasitepti ricinos aliejumi. Keletas praktiškų patarimų:

    * jei ilgesnį laiką pabuvus šaltyje oda paraudo ir ėmė pleiskanoti, jums padės žalios arbatos pavilgai (ant veido 10 – 15 min. dedama marlė, suvilgyta žaliąja arbata, po to veidas nuvalomas pieno išrūgomis);

   * žiemą jokiu būdu negalima naudoti vasarai skirtų apsauginių priemonių. Jų paskirtis visiškai kita: „apsauga” kaupia drėgmę ant odos paviršiaus;

   * žiemą stenkitės praustis tik šiltu vandeniu ir tik minkštais valomaisiais judesiais, nesinaudokite odos šveitikliais, spirituotais tirpalais, netrinkite veido rankšluosčiu;

   * apsauginį kremą reikia tepti likus mažiausiai valandai prieš išeinant į lauką, kitaip esantis jame vanduo nesuspės įsigerti ir užšals šaltyje, pavirtęs ant veido plonyte ledo plėvele. Dėl jos vėjo gairinama veido oda pradės pleiskanoti;

   * šiuo metu naudokite riebius toninius kremus. Nepakenks ir nedidelis kiekis pudros;

   * lūpoms suminkštinti naudokite bet kokį augalinį aliejų (geriausia alyvuogių), kurį taip pat galima tepti kaip pagrindą po lūpų dažais;

   * vėjo nugairintas, sausas ir šiurkščias lūpas galima patepti medumi, agurkų sultimis, šaltalankio aliejumi;

   * jei lūpas įtrinsite citrinų sultimis, jos ilgai išsaugos gražią sveiką išvaizdą.