Vakaro tema: 5 pagrindinės meilės klaidos

Alfa.lt

 Gaila, bet porų, kurios būna įsimylėjusios vienas kitą vos ne visą gyvenimą, labai mažai. Dažniausiai viskas klostosi pagal tokį „scenarijų“: audringa aistra, prieraišumas, neapykanta vienas kitam ir skyrybos. Pretekstų išsiskirti – galybė: pradedant nuo buitinio konflikto, baigiant neištikimybe, o priežastis viena – išblėso meilė. Kodėl taip įvyksta? Pagrindinė priežastis ta, kad daugelis meilę ir idealią šeimą įsivaizduoja vienaip, o gyvenimas parodo, kad daug kas yra kitaip, todėl skaudžiai sudūžta neišsipildžiusios svajonės ir iliuzijos.

Laiminga šeima būna sukurta tik iš meilės

Tai ne visai taip. Juk yra nemažai šeimų, kuriose žmonės gyvena be meilės, tačiau negalima jų pavadinti nelaimingais. Meilė – praeinantis jausmas, todėl kartkartėmis arba visam laikui ji gali užgesti. Tada pirmuoju smuiku pradeda groti prieraišumas, pagarba vienas kitam ir pan. Kitaip tariant, praėjus meilei, porą sieja bendros vertybės, požiūriai į gyvenimą, panašūs interesai ir t. t. Todėl prieš susituokdami pagalvokite, kas tarp jūsų galėtų būti bendro be meilės.

 

Priešingybės traukia

Tai bene didžiausia klaida, kuri sugadino gyvenimą ne vienai šeimai. Vadovaudamiesi tokiu įsitikinimu, žmonės, skirtingų charakterio bruožų ir temperamentų, tarsi turėtų papildyti vienas kitą: jo – vienos teigiamos savybės, jos – kitos. Iš šalies žvelgiant, tai – įdomi pora. Tačiau taip gali atrodyti tik santykių pradžioje, kai vienas žmogus atkreipia kito dėmesį ir sužavi būtent tuo, kad jie – labai skirtingi.

 

Tačiau ilgainiui paaiškėja, kad žmonės, kurių ne tik charakterio bruožai, bet ir gyvenimo būdas nesutampa, vienas prie kito nepritampa. Ar ilgai pora išbus kartu, jei vaikinas mėgsta nuolat leisti laiką naktiniuose klubuose, o jo merginai mieliau sėdėti namuose ir megzti šiltas kojines?

 

Seksas – laimingų santykių pagrindas

Suprantama, be sekso negali būti nei laimingos šeimos, nei pilnaverčių santykių. Tačiau tai dar nereiškia, kad vyrą ir moterį tenkinantis intymusis gyvenimas gali pakeisti visą kitą. Jei tarp vyro ir žmonos nėra pasitikėjimo, savitarpio supratimo, dvasinio ir emocinio artumo, tai vien „ant gero“ sekso jų santuoka ilgai neišsilaikys.

 

Jei meilė yra, apie pinigus galima ir negalvoti

Esant didelei meilei ir polinkiui į romantiškumą, galima užmerkti akis ir į finansinius sunkumus. Tačiau, jei atsiranda nuolatinis galvos skausmas ir rūpestis, kaip sudurti galą su galu, ši problema gali išklibinti ir pakankamai gerų bei tvirtų santykių pamatus. Todėl stabili finansinė situacija – viena svarbiausių sąlygų, norint išsaugoti glaudžius tarpusavio santykius.

 

Žmonės ilgainiui „apsitrina“ vienas su kitu

Deja, ne. Žmonės ne tik „neapsitrina“ vienas su kitu, bet priešingai: ilgus metus būdami šalia, pavargsta vienas nuo kito ir tada visos „kauptos“ negatyvios savybės iškyla į paviršių ir pradeda erzinti, nervinti.