Mirusiam Jacksonui bus skirtas "Grammy"

Valstietis.lt

 Šiemet mirusiam garsiam JAV dainininkui Michaelui Jacksonui (Maiklui Džeksonui) ir kitiems šešiems atlikėjams kitą mėnesį bus skirtas „Grammy” apdovanojimas už viso gyvenimo pasiekimus, pranešė šiuos prestižinius muzikos pasaulio apdovanojimus teikianti organizacija.

Be M.Jacksono, kasmet vykstančiame renginyje taip pat bus pagerbtas kanadietis dainininkas Leonardas Cohenas (Leonardas Koenas), bliuzo žvaigždė Davidas „Honeyboy” Edwardsas (Deividas Hanibojus Edvardsas), kantri muzikos atlikėja Loretta Lynn (Loreta Lin), pianistas Andre Previnas (Andrė Prevenas), fliugelhorno virtuozas Clarkas Terry (Klarkas Teris) ir velionis dainininkas Bobby Darinas (Bobis Darinas).

 

M.Jacksonas yra pelnęs 13 „Grammy” apdovanojimų, o 17 jo singlų buvo iškopę į JAV muzikos topų viršūnes. Šio legendinio popmuzikos atlikėjo 1982 metais išleistas „Thriller” yra visų laikų perkamiausias muzikos albumas.

 

„Grammy” apdovanojimus teikianti organizacijas „National Academy of Recording Arts and Sciences” (NARAS) pagerbs šiuos atlikėjus sausio 30 dieną vyksiančioje ceremonijoje, kurioje dalyvaus tik kviestiniai svečiai. Ši ceremonija bus surengta likus dienai iki pagrindinės „Grammy” teikimo ceremonijos Los Andžele.

 

Už viso gyvenimo pasiekimus „Grammy” yra pelnę daugelis garsių atlikėjų, tokių kaip Frankas Sinatra (Frenkas Sinatra), Smokey Robinsonas (Smoukis Robinsonas), B.B.Kingas ir Bobas Dylanas (Bobas Dilanas).

 

50 metų sulaukęs M.Jacksonas mirė šių metų birželį dėl per didelės stiprių vaistų dozės. Dėl jo mirties tebevyksta kriminalinis tyrimas.