Kiaulių gripas plinta: Lietuvoje nustatyti dar du atvejai

VTV.LT

 

Šiandien Lietuvos AIDS centro laboratorijoje patvirtinti dar 2 naujojo gripo A(H1N1)v (vadinamojo kiaulių gripo) atvejai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vilnietis (gim. 1976 m.) birželio 29 d. sunegalavo, jam pakilo temperatūra 39,5 C, skaudėjo gerklę, jis kosėjo, jautė silpnumą ir raumenų skausmą.

 

Liepos 1 d. jis kreipėsi į Baltijos – Amerikos kliniką, kur buvo paimtas mėginys ir nusiųstas į Lietuvos AIDS laboratoriją ištyrimui. Kitas asmuo, taip pat gyvenantis Vilniuje (gim. 1979 m.),. birželio 28 d. sunegalavo grįžęs iš Indonezijos. Jam pakilo temperatūra (37,6C), skaudėjo gerklę, kosėjo. Liepos 3 d. ligonis kreipėsi į Lietuvos AIDS centro virusologinę laboratoriją, kurioje jam buvo atlikti virusologiniai tyrimai. Šiuo metu atliekami šių piliečių ir jų kontaktinių asmenų epidemiologiniai tyrimai.

 

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2009 m. liepos 6 d. duomenimis, Europoje užregistruoti 10342 susirgimai A(H1N1)v gripu, iš jų 4 atvejai baigėsi mirtimi. Per 24 pastarąsias valandas Europos valstybėse užregistruoti 82 nauji susirgimų atvejai. Likusioje pasaulio dalyje sergančiųjų naujojo tipo gripu yra 85482 (427 mirties atvejai), per parą užregistruoti 493 nauji susirgimo atvejai.

 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad gripo pandemijos metu asmens apsaugos priemonių naudojimas – svarbiausia apsauga nuo ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.

 

A.Skikas: naujojo tipo gripo viruso situacija kontroliuojama

„Lietuvoje yra nustatyti 5 naujojo gripo atvejai, – šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtame Ekstremalių sveikatai situacijų centro posėdyje teigė sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas. – Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti visų tarnybų sklandžią veiklą, kad žmonės galėtų kvalifikuotai ir greitai išsitirti savo sveikatą dėl gripo, kad būtų išsamiai atliktas epidemiologinis stebėjimas, nustatyti kontaktiniai asmenys, paskirtas gydymas“.

 

Pasak viceministro, ministerijoje nuolat planuojami viruso nustatymui būtinų priemonių poreikiai, sprendžiami asmens ir visuomenės specialistų saugaus ir efektyvaus darbo sąlygos, visuomenės informavimas apie priemones, skirtas apsisaugoti nuo kvėpavimo takų virusinių infekcijų.

 

„Šiuo metu turime visas priemones, leidžiančias nustatyti naujojo tipo gripo virusą. Sveikatos apsaugos ministerija skyrė papildomai lėšų Lietuvos AIDS centro virusologiniai laboratorijai, – pabrėžia A. Skikas. – Artimiausiu metu atliksime visuomenės sveikatos centrų poreikių analizę. Šios institucijos, pavaldžios Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai, vaidina svarbų vaidmenį, padeda nustatyti ligos atvejus, vykdo stebėseną“.

 

Viceministro teigimu, svarbu, kad ir visuomenė, ir specialistai nepamirštų apie medicinines ir nemedicinines apsaugos nuo gripo priemones. Pasaulio ekspertai prognozuoja, kad rudenį sergamumas naujojo tipo gripu turėtų didėti.