LNK "Gerumo diena": trys milijonai kovai su vėžiu

 

3 012 076 litų. Tokią rekordinę sumą Lietuvos žmonės paaukojo per tradicinę LNK „Gerumo dieną”. Tai -didžiausia aukų suma per visas „Gerumo dienas”. Tai – pusantro milijono daugiau nei pernai. Tai – gerumo triumfas visoje Lietuvoje. „To dar nebuvo „Gerumo dienos studijoje. To dar nebuvo Lietuvoje. Ačiū Jums, mielieji, kad jūsų gerumas buvo beribis. Mūsų trys milijonai. Mūsų auka – trys milijonai”, – labdaros telemaratono „Gerumo diena” kulminacijoje sakė Rūta Mikelkevičiūtė.


„Dabar mums širdyje šviesu. „Gerumo dieną” jūs padarėte stebuklus. Tai – stebuklas, kokį tik galima įsivaizduoti Lietuvoje. 2009 -ieji metai Lietuvoje gali būti vadinami Gerumo metai. Ši suma dar kartą įrodo, kokia mūsų tauta yra vieninga ir stipri. Lemiamais momentais, net sunkmečiu, esame kartu ir pasiryžę padėti vienas kitam”, – sako „Gerumo dienos” vedėjas Rolandas Vilkončius. Suaukoti trys milijonai studijoje buvo pasitikti ovacijomis, plojimais ir konfeti lietumi. Šie pinigai bus skiriami kovai su vėžiu. Galutinė suma paaiškės po kelių mėnesių, kai bus apmokėtos telekomunikacijos bendrovių sąskaitos.

Šiemet suaukotos lėšos bus skirtos net keturioms onkologines ligas gydančioms ligoninėms – Vilniaus universiteto onkologijos institutui, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei, Kauno medicinos universiteto klinikai ir Klaipėdos universitetinei ligoninei. Vilniaus universiteto onkologijos institutui šiuo metu reikalingiausias naujas ultragarso tyrimų aparatas, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei reikėtų dirbtinio ventiliavimo aparato, palaikančio svarbiausias gyvybines funkcijas, Kauno klinikoms labiausiai trūksta naujoviško ir modernaus spindulinės terapijos aparatas, Klaipėdos medikai už suaukotas lėšas planuoja įsigyti loporoskopą, skirtą moterų onkologiniams susirgimams gydyti.

Kadangi lėšų surinkta daugiau nei planuota, ligoninių vadovai dar sykį perstvarstys savo įsigijimų planus. Panašu, kad žmonių gerumas jiems leis įsigyti ir kitos reikiamos medicinės aparatūros. Diagnostikos aparatūra yra labai brangi, vien ultragrso aparatas kainuoja apie 800 tūkstančių litų. Iš viso per septynias „Gerumo dienas” suaukota 9.5 milijono litų.

„Gerumo sparnų” nominacijos
Per Gerumo dieną bus įteikti devyni „Gerumo sparnai”. Tradiciškai jie teikiami žmonėms, kurie stengiasi, kad pasaulis būtų šviesesnis. Šiemet „Gerumo sparnai” skirti tiems, kurie kovoja su vėžiu, padeda žmonėms, sergantiems šia pikta liga.

Laida „Gyvenimas pagal moteris” sparną „Už stiprybę ir viltį” skyrė verslininkei Nijolei Veličkienei, kuri savo pavyzdžiu įkvepia viltį žmonėms ir skatina moteris rūpintis savo sveikata. Nijolė Veličkienė, pati susirgusi vėžiu, neužsidarė savyje, kalbėjo apie savo ligą ir savo įmonės darbuotojus ir jų šeimos narius patikrino dėl vėžio. Rado vieną onkologinę ligą darbuotojo žmonai. Laidos kūrybinė grupė dėkojo Nijolei už tai, kad pati būdama sunkioje bėdoje nepamiršo kitų. Deja, dėl pablogėjusios sveikatos Nijolė negalėjo atvykti pasiimti Gerumo sparno, jis perduotas verslininkės sūnui Povilui.

Kita laida – „Gyvenimas kaip kinas” – „Gerumo sparną” už dosnią širdį įteikė finansų analitikui, olandų milijonieriui Jupi Van Roy. Mylima olando žmona lietuvė mirė nuo vėžio. Nuo to laiko vyras visus savo pinigus skiria labdarai, važinėdamas po pasaulį rūpinasi vargo prispaustais našlaičiais, seneliais, daugiavaikėmis šeimoms. Padėjusi labdarą dalinti lietuvė Dalia tapo antrąja Jupi puse ir ši nuostabi pora po pasaulį gėrį skleidžia kartu.

„Abipus sienos” sparną įteikė žurnalistui Viliui Kavaliauskui, kad jis, rašydamas knygų ciklą apie Vyties Kryžiaus kavalierius, aplankė šimtus jų šeimų, rūpinosi sunkiai sergančiais jų artimaisiais. Atsiėmęs apdovanojimą, Vilius savo Gerumo sparną įteikė Lietuvos onkologams. Sparnas perduotas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto vadovui K.P. Valuckui.

Egidijus Knispelis savo laidos „Kaip gyveni” Gerumo sparną „Už jautrumą” įteikė gydytojai Kristinai Aleksejienei, kuri įkūrė itin retomis onkologinėmis ligomis sergančių žmonių draugiją. Jos dėka tie žmonės nesijaučia nereikalingi ir turi kur kreiptis.

„Už neabejingumą svetimam skausmui” – tokius žodžius ištarė Audrė Kudabienė, „Srovės” sparną teikdama Vidai Špokauskienei, vieno šalies kaimo bendruomenės pirmininkei. Tai – pavyzdys, kaip kaimo žmonės nepalieka vienų bėdoje savo bendruomenės šeimos. Berniukas rado savo pasikorusį tėvą ir po kelių mėnesių susirgo onkologine liga. Visas kaimas rūpinasi, kad mažajam ligoniukui nieko netrūktų ir jis pasveiktų.

 

„Nuo..iki…” „Už šviesią iniciatyvą” apdovanojo Kretingos pranciškonų vienuolius, kurie pradės statyti centrą vėžiu sergantiems žmonėms.

LNK žinių tarnyba šiemet įteikė tris Gerumo sparnus.
„Už namus, atvertus gerumui” „Gerumo sparnas” įteiktas Žemaičių Naumiestyje gyvenančiai Ramutei Šveikauskienei, kuri kartu su bendraminčiais kūrė Gerumo namus – labdaros centrą. Jis ieško paramos Vokietijoje, vietos bendruomenėje, remia bėdos prispaustus žmones.

„Gerumo sparnu” pagerbtas „Rokiškio sūrio” vadovas Dalius Trumpa – „Už tylią labdarą” . Verslininkas nesiafišuodamas 15 metų remia neįgalių vaikų darželį, parama skaičiuojama šimtais tūkstančių. „Už ratuotas vaikystės svajones” „Gerumo sparnas” skirtas Kėdainių verslininkui Ruslanui Linevui, kuris dovanoja dviračius vaikams iš vargšų šeimų.