Šeši patarimai: kaip išrinkti tinkamą dovaną vyrui

Alfa.lt

Pirkti dovaną vyrui visada yra tam tikras išbandymas. Kadangi švenčių laikotarpis nenumaldomai artėja, jau pats laikas būtų pradėti galvoti kokią dovaną jam galėtumėte padovanoti, kad jam ir patiktų ir jis ją įvertintų, rašo sixwise.com. Nesvarbu, ar kalbėtumėme apie viską turintį jūsų vyrą, kuriam iki pilnos laimės trūksta pusę milijono dolerių kainuojančio “Lamborghini”, ar apie jūsų brolį, kuris kas dieną keičia savo pomėgius, ar net apie tėvą, kuris sako, kad jam nieko nereikia, išrinkti dovaną vyrui – ypatingai tokią, kuri jam patiktų – yra tikras išbandymas.

 

Nors ir neįmanoma padovanoti idealios dovanos, tačiau pasinaudojus šiais patarimais, kurie sukurti remiantis vyrų psichologija, galima išrinkti unikalią dovaną, kuri jam tikrai patiks.

1. Galvokite apie funkciją, o ne apie jausmus

“Heteroseksualiuose santykiuose vyrai apie dovanojimą daugiau galvoja kaip apie ekonominius mainus, skirtingai nei moterys”, – sako profesorė Margaret Rucker, kuri specializuojasi vartojimo psichologijoje.

 

Taigi, jeigu moteris galima pritrenkti namus išpuošus gėlėmis, tai vyrai labiau mėgsta dovanas, kurias jie gali panaudoti. Todėl vietoje to, kad pavadintumėte žvaigždę jo vardu, geriau padovanokite jam abonementą į sporto klubą, ar vietoje nepanaudojamo niekučio, praktiškesnį daiktą, pavyzdžiui, naujas šlepetes.

 

2. Išgirskite, ko jis nori

Nors moterys mėgsta staigmenas, vyrai dažniausiai yra linkę pasakyti tiesiai, ką norėtų gauti dovanų. Todėl vietoje to, kad darytumėte staigmenas, geriau nupirkite tai, ko jis iš tiesų nori. Nepamiškite, tai ko nori JIS, o ne tai ko norite JŪS.

 

3. Koncentruokitės į jo pomėgius

Kai ieškote funkcionalios dovanos vyrui, ieškokite ko nors, kas būtų susiję su jo pomėgiais. Jei jis domisi sportu, gera dovana galėtų būti bilietai į svarbias rungtynes ar tokie suvenyrai, kaip kamuolys su jo mėgstamos komandos ženklu. Ar jam patinka žiūrėti filmus? Tada jam patiktų naujas DVD grotuvas arba garso sistema, keli jo skonio CD ar DVD kompaktiniai diskai taip pat puikiai tiktų.

 

4. Venkite dovanų kuponų

Ši taisyklė galioja tiek vyrui, tiek moteriai: dauguma žmonių nevertina dovanų kuponų, kaip dovanų. Dovanų kuponas, tai dovana, kuri dovanojama nepažįstant žmogaus pomėgių ir nenorint per daug vargintis. Vyras gavęs tokią dovaną būtent taip ir pasijus.

 

5. Išrink smagią dovaną

Nors vyrai labiausiai mėgsta praktiškas dovanas, jiems taip pat patinka smagios, juokingos dovanos (tačiau ši taisyklė negalioja vyresnio amžiaus žmonėms, kurie vertina praktiškus daiktus). Geriausia išrinkti dovaną, kuri bus ne tik smagi, bet ir panaudojama.

 

6. Dovana turi būti su idėja

Vyrams patinka jaustis ypatingiems, todėl jiems patinka prasmingos, turinčios idėją dovanos. Suraskite tai, ko jis iš tiesų norėtų, ir kas jam patiktų, domintų. Paieškokite internetiniuose puslapiuose dovanų, kurios būtų retos ir išskirtinės. Visada gera alternatyva, dovana, padaryta jūsų pačios.