Ar tiesa, kad pienas yra žalingas sveikatai?

Įprastai teigiama, jog pienas yra sveikas ir neatsiejamas sveikos mitybos ingredientas. Mes užaugome tikėdami, kad pienas būtinas ant mūsų stalo, nes tai kalcio ir įvairių vitaminų šaltinis. Tačiau ar toks įsitikinimas šiandien gali būti pagrįstas faktais? Jau ilgą laiką vyksta diskusija apie tai, ar pienas yra sveikas ar žalingas. Kai kurie teigia, kad pienas, kaip ir kiti pieno produktai, yra neatsiejama kasdienio raciono dalis, o kiti baksnoja pirštu į naujausių mokslinių tyrimų rezultatus. Naujausi moksliniai tyrimai teigia, kad žmonių, nebevartojančių pieno ir jo produktų reguliariai, sveikata žymiai pagerėjo.

Antibiotikų, hormonų, pesticidų, cholesterolio ir kitų žalingų medžiagų mišinys

 

Piene, kurį nusiperkame parduotuvėje, yra ne tik kalcio bei vitaminų, bet ir kenksmingų sveikatai medžiagų: antibiotikų, hormonų, alergijas sukeliančių gyvulinių baltymų, cholesterolio, pesticidų, herbicidų ir t.t. Dabar karvės paprastai visą savo gyvenimą praleidžia pririštos uždarose patalpose ir gali tik pasvajoti apie žaliuojančias ganyklas bei saulę. Karvės šeriamos ne įprastu joms maistu, t.y. žole ir šienu, bet sojos ir medvilnės sėklų preparatais, kepyklų atliekomis, vištų mėšlu bei citrusinių vaisių žievėmis.

 

Ne paslaptis, kad reguliariai vartojant pieną, gali pasirekšti šie rimti sveikatos sutrikimai:

    * sudirginta burnos gleivinė;

    * arteriosklerozė;

    * vidurių užkietėjimas;

    * dauginė sklerozė;

    * dirglumas;

    * įvairios alergijos;

    * ir kitos lėtinės ligos.

 

Jungtinėse Amerikos Valstijose genetiškai modifikuotas augimo hormonas buvo pradėtas naudoti devintajame dešimtmetyje tam, kad pieno gamyba padidėtų 20 – 30 %. Deja, siekiant didesnio pelno, šie duomenys nuo visuomenės buvo kruopščiai slepiami.

 

Liesas pienas yra mažiau naudingas

Reklamose teigiama, jog liesas pienas yra sveikesnis ir naudingesnis organizmui, tačiau realybė yra visai kitokia. Pienas, iš kurio pašalinti pieno riebalai nėra sveikas. Pieno riebaluose yra vitaminų A ir D, kurie padeda organizmui pasisavinti kalcį ir baltymus.

Bet tai dar ne viskas. Kartu su pieno riebalais pašalinamos ir stiprų antikancerogeninį poveikį turinčios pieno rūgštys bei glikolipidai, kurie aktyviai dalyvauja virškinimo procese. Dabar Jūs jau žinote (beveik) viską… Pienas – už ar prieš? Kokį pieną Jūs geriate? Jūsų teisė rinktis!

 

ŠALTINIS: topshop.si