Gamtos stichija be elektros paliko mažiausiai 10 tūkst. gyventojų

ATN.LT

 Gamtos stichijos spalio 14-ąją, trečiadienį, sutrikdė elektros energijos tiekimą daugiau kaip 10 tūkst. vartotojų Utenos, Vilniaus ir Alytaus regionuose. Dėl stipraus vėjo ir didelio kiekio kritulių užvirto medžiai ir nutraukė elektros energijos laidus. Nuo gamtos stichijų daugiausia nukentėjo Utenos (apie 5 tūkst.) ir Vilniaus (apie 3 tūkst.) regionų elektros energijos vartotojų.

 

Alytaus regione elektros tiekimas nutrauktas beveik 2 tūkst. vartotojų. Mažiausiai gamtos stichijos palietė Panevėžio regioną. Apie 8 val. ryto šiame regione elektros atsijungimų dėl gamtos stichijų padarinių nebuvo užfiksuota.

 

RST tikina, kad bendrovė imasi visų būtinų priemonių, jog gamtos stichijų padariniai būtų pašalinti ir elektros energijos tiekimas būtų atstatytas kaip galima greičiau. Šiuo metu nuo gamtos stichijų nukentėjusiose vietose sutelktas papildomas skaičius RST operatyvinių brigadų, kurios šalina elektros energijos tiekimo trikdžius.

 

Gamtos stichijų padaryti nuostoliai bendrovei bus įvertinti užbaigus visus elektros energijos tiekimo atstatymo darbus RST teritorijoje.
RST primena jog, pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau jo kaip 8 metrai. Negalima artintis prie ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

 

Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus, būtina nedelsiant kreiptis pagalbos į RST telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

www.atn.lt