Dantims kenkia daržovės ir stresas

Alfa.lt

 

Valgyti vaisus ir daržoves yra sveika, tačiau daugelis jų kenkia dantims, nes jų sudėtyje yra angliavandenių ir organinių rūgščių.
Vieni vaisiai ar daržovės dantims kenkia labiau, kiti – mažiau. Bananai, finikai, ananasai, vynuogės, bulvės, žirneliai, saldūs obuoliai dantims yra kenksmingesni. Ypač kenksmingi bus tie, kurie užaugo Pietų šalyse.

 

Granatai, citrusiniai vaisiai, raudonieji ir juodieji serbentai, spanguolės ir bruknės taip pat gali pakenkti dantų emaliui dėl padidinto rūgščių kiekio. Dantims kenkia ir salotų, petražolių, salierų, špinatų bei rūgštynių lapai.

 

Daug mažiau dantims kenkia agurkai, gūžiniai ir žiediniai kopūstai, aguročiai, moliūgai, baklažanai, ridikai ir morkos. Dėl poveikio dantims jokiu būdu nereikia atsisakyti sveikatai naudingų medžiagų. Svarbu jų suvalgius vandeniu išsiskalauti dantis, o sultis geriausia gerti per šiaudelį.

 

Sveiki dantys ir dantenos labai priklauso ir nuo psichologinės žmogaus būsenos. Nuolatinis stresas ir įtampa, ilgai užsitęsusi depresija, netgi vienatvės jausmas spartina tam tikrų dantenų ligų vystymąsi. O pasekmės išties liūdnos: ne tik silpsta danties apsauga nuo išorinių fizinių ir cheminių dirgiklių, jaučiamas dantų skausmas, bet ir iškrenta dantys.