Malaizijos manekenės neplaks už alaus gėrimą

ATN.LT

 

Islamo pareigūnai pirmadienį netikėtai į laisvę paleido Kartiką Sari Dewa Shukarno, kuri šią savaitę turėjo būti nuplakta už alaus gėrimą. Ji prisipažino kalta pažeidusi Islamo teisę, kai 2007 m. gėrė alų viename viešbučio bare. Moteris buvo nusprendusi neskųsti nuosprendžio.

 

Ji būtų buvusi pirmoji moteris Malaizijoje, taip nubausta už Islamo teisės pažeidimą. Pirmadienį jos iš namų paimti atvyko autobusiukas ir išvežė į sulaikymo vietą, kur ji būtų laukusi nuplakimo. Tačiau po pusvalandžio autobusiukas apsisuko ir grąžino ją namo. Pareigūnai teigia, kad paskutinę akimirką buvo nuspręsta jos nebausti.

 

„Reuters” naujienų agentūra informuoja, kad moteris atsisakė lipti iš autobusiuko tol, kol jos paleidimas nebuvo patvirtintas raštiškai. Kodėl paskutinę minutę buvo nutarta atleisti ją nuo bausmės, taip ir lieka neaišku.

 

Malaizijoje alkoholio gėrimas laikomas nusikaltimu, o jį padariusius asmenis pagal šariato įstatymus teisia islamo teismai. Malaizijoje musulmonai sudaro du trečdalius šalies gyventojų.

 

www.atn.lt